Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie w dniu dzisiejszym przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących w tym kraju.

Wtorek Wspomnienie św. Filipa Neri, prezb. Dzień Matki 26.05


Piątek Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz. 29.05


Sobota Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb.i męcz. 30.05


Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05


Ogłoszenia ogólne

  • Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • Od 20 maja na Mszach św. wieczornych udzielana będzie I Komunia św. dzieciom w liczbie po 4 dzieci. Wszystkie informacje dotyczące organizacji są dostępne u Pani katechetki Marii.
  • Zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 10 m2– w naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć max 70 osób, (nie uwzględniając powierzchni chóru, który zostaje zamknięty do odwołania) w wyznaczonych miejscach z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!

  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dołączono specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej i warto przeczytać mi.in artykuły: Czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?; Jakie znaki poprzedzą paruzję? ; oraz wiele innych ciekawych artykułów.