„Idź, twoja wiara Cię uzdrowiła”- mówi Jezus do Bartymeusza w dzisiejszej Ewangelii. „Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą” – komentuje ewangelista Marek. Ten sam Chrystus, który niegdyś przechodził przez Jerycho, jest obecny pośród nas, w swoim słowie i w eucharystycznym chlebie. Otwórzmy nasze serca na Jego przemieniające działanie.

● XXX  NIEDZIELA ZWYKŁA   –  24.10

● Kolekta przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii, w szczególności na dokończenie remontu zegara na wieży kościelnej.

● Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 20.45 zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apel jasnogórski.

● W czwartek przeżywamy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy św. porannej całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.

● W piątek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza chętnych na swoje spotkanie do biblioteki

    Parafialnej. O 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● NIEDZIELA  UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO                              31.10

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● Przeżywamy październik, miesiąc różańca świętego. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15, w czwartek po mszy szkolnej, zaś w niedzielę na godz. 15.15.

● W październikowe niedziele zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apele jasnogórskie.

● W każdą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby przyjść wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

● Na niektórych grobach na naszym parafialnym cmentarzu pojawiły się żółte naklejki z informacją „grób nieopłacony”. Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie w kancelarii parafialnej opłaty przedłużającej   rezerwację grobu.

● Od wtorku w naszym kościele zainstalowana będzie wystawa informacyjna na temat Służebnicy Bożej Siostry Marii Dulcissimy Hoffmann, która urodziła się w Świętochłowicach-Zgodzie, a pochowana została w Raciborzu-Brzeziu nad Odrą. W związku z wystawą, kazania w przyszłą niedzielę wygłosi proboszcz Parafii św. Józefa w Zgodzie, ks. Bogusław Jonczyk.

● W czwartek po mszy św. szkolnej i różańcu zapraszamy na godz. 18.15 do kościoła rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjno-organizacyjne.

● We wtorek 26 października br. w poradni na wzgórzu przy ul. Sudeckiej 9 odbędą się następujące badania: Doppler przepływu tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz USG: tarczycy, nerek, piersi a także echo serca. Badania są odpłatne, w cenie 55 zł.

● Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które w tym roku odbędzie się w Turynie. Wyjazd 27.12.2021r., powrót 02.01.2022r. Koszt to 500 zł oraz 65 euro. Zapisy i informacje: Parafia MB Różańcowej w Chropaczowie, tel. 502 282 814.

● W Urzędzie Miasta w Biurze Ekologii działa punkt konsultacyjny programu ”Czyste Powietrze”, który pomaga w wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by chronić środowisko i efektywnie zarządzać energią z pomocnymi dotacjami.

    Wszelkie informacje dotyczące programu dofinansowania dostępne są pod telefonem 32/34 91 880.

Niech dobry Bóg, przez wstawiennictwo NMP Różańcowej wszystkim obficie błogosławi.