Już tylko kilka godzin dzieli nas od Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dzisiejsze Słowo Boże staje się swego rodzaju klamrą zamykającą czas Adwentu. Jest również kluczem do dobrego przeżywania okresu Bożego Narodzenia. Pokazuje miłość Boga, który interesuje się człowiekiem, zna go
i jest obecny w jego życiu.

IV NIEDZIELA ADWENTU – WIGILIA – 24.12

▪Dziś IV Niedziela Adwentu, jest zarazem dniem, w którym przeżywamy wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. są o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Przypominamy, że po południu nie będzie nieszporów ani Mszy św. o godz. 16.00.

Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12

▪ Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w ciągu dnia według porządku niedzielnego, o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.oo. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

Kolekta  dzienna z uroczystości przeznaczona jest na nasz kościół.

WTOREK-ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MECZENNIKA – 26.12

▪ We wtorek 26 XII w drugi dzień świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, o 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY    27.12

▪ Zgodnie z tradycją po mszach św. poświęcimy wino. Nie będzie nowenny do MBNP.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW  – 28.12

▪ Obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Z tej okazji zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na mszę św. o godz. 9.00, po Mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz można będzie odebrać pamiątki za udział w tegorocznych roratach dla tych, którzy oddali plansze roratnie. W okresie  Bożego Narodzenia ustaje adoracja Najświętszego Sakramentu

PIĄTEK – V DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA  29.12

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

SOBOTA – VI DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA – 30.12

▪W sobotę od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA –  31.12

▪Przyszła niedzielajest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin.Na godz. 15.30 zapraszamy na  nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne gdzie przed Najświętszym Sakramentem wspólnie wyśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” spełniając warunki dla uzyskania odpustu zupełnego

Kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2024, a także  nabyć świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki.

▪Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do pięknego udekorowania i wysprzątania naszego kościoła na święta, dziękujemy za przygotowanie stajenek  w kościele i na placu kościelnym przy choince.

▪ Od środy kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Harmonogram jest umieszczony
w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.

▪Społeczność SP nr 17 w Świętochłowicach zaprasza wszystkich parafian na jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w niedzielę 5. stycznia o godz. 15.00 w naszym kościele.

▪Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach oraz na stronie internetowej i parafialnym Facebooku. Zapisy w kancelarii parafialnej.

▪ Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego, który na czas świąt jest numerem podwójnym
     w cenie 15 zł.