24.12. – Niedziela IV Adwentu 

 • Czwarta Niedziela Adwentu, a w nocy Boże Narodzenie. W tym dniu porządek Mszy świętej będzie tylko dopołudniowy. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00 oraz Nieszporów. Spowiedź dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dla wszystkich od godz. 13.30 do 15.00.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa we Mszy Św. w noc Narodzenia Pańskiego tzw. Pasterce o godz. 24.oo. W czasie pasterki zebrana zostanie kolekta na Fundusz Obrony Życia

25.12. – Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 • 24.oo – Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Na pasterce zebrana będzie kolekta na Fundusz Obrony Życia.
 • Msze święte w ciągu dnia o godz.8.00, 9.30, 11.00, 12.15. 15.00 i 17.00.
 • 16.oo –  Nieszpory kolędowe

26.12. – Wtorek – Święto św. Szczepana

 • Msze św. według porządku niedzielnego od godz. 8.00 do 17.00. Ze względu na brak intencji mszalnych i małej ilości osób w kościele nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 6.30.  Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
 • 16.oo – Nieszpory i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

27.12. – Środa – Święto św. Jana Apostoła

 • Poświęcenie wina ku czci św. Jana po Mszach rano i wieczorem.
 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

28.12. – Czwartek – Święto Świetych Młodzianków, Męczenników

 • po rannej Mszy Św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do salki katechetycznej
 • 9.oo – Msza św. w intencji dzieci z okazji ich święta patronalnego. Po Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo dzieciom. Szczególnie zapraszamy matki z małymi dziećmi.

29.12. – Piątek 

 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia

30.12. – Sobota 

 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

31.12. – Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 

 • 16.oo – Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku, z podaniem statystyki za rok 2017r.
 • Z racji Sylwestra o godz. 16.30 Uroczysta Msza Święta dziękczynna na zakończenie Roku A.D. 2017r. Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 Ogłoszenia ogólne

 • W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. w intencji parafian, których odwiedziliśmy z kolędą: w poniedziałek o godz. 8.00 za mieszkańców ul. KOSCIELNEJ, PIĘKNEJ i WITOLDA PILECKIEGO, o godz. 9.30 za mieszkańców z ul. ŚREDNIEJ, KOPERNIKA i WRÓBLEWSKIEGO. We wtorek o godz. 8.00 za mieszkańców ul. WOLNOŚCI i BOHATERÓW WESTERPLATTE. O godz. 12.15 za mieszkańców ul. SZTYGARSKIEJ i WOLNEGO. W Niedzielę o godz. 11.00 za mieszkańców ul. WROCŁAWSKIEJ i PLACU ZAWADZKIEGO. O godz. 12.15 za mieszkańców ul. JORDANOWSKIEJ i CZAJORA.
 • Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich od środy 27.12.2017r. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 • Serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania kościoła, jego dekoracji i wykonania wszystkich prac przed świętami.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Suwalszczyznę i do Wilna (Gietrzwałd, św. Lipka, Wilno, Troki, Augustów) w terminie 21.05 -25.05.2018r. szczegółowy program na ogłoszeniu wywieszonym w gablotach.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego 132 świąteczne strony w cenie 8 złotych – każdy znajdzie coś dla siebie; Obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole; Jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”; Reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy; Jak Boże Narodzenie spędzają kierowcy tirów? oraz wiele innych ciekawych artykułów.