W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę i przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza
i konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech spotkanie z Chrystusem w trakcie tej Eucharystii ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02

▪Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem można złożyć ofiarę zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. O godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

▪W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja, po porannej Mszy św.Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów.

▪ W I piątek miesiąca po mszy porannej zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ. O godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

▪W I sobotę miesiąca pragniemy w naszej parafii odprawić różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, dlatego zapraszamy rano o godz. 7.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, następnie na Mszę św. a po mszy na 15 minutowe rozważanie różańcowe do rozmyślania.
   O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  03.03

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach- Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.

Od 3 niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje, które wygłosi ks. Łukasz Skiba – wikariusz w parafii św. Antoniego w Chorzowie.

▪V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Matki Bożej z Lourdes odbędzie się w dniach 7-12 września br. Szczegóły są na wydrukowanych kartkach.

▪Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł /w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie zaprasza przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Siedemnastki, który odbędzie się we wtorek 27. lutego br. od godz. 17.00. W ramach Dnia  Otwartego odbędzie się spotkanie rodziców z Panią Dyrektor i przekazanie informacji dotyczących klas pierwszych, a dla dzieci udział w różnych zajęciach, zwiedzanie szkoły i wiele innych atrakcji.