25.02. – Niedziela II Wielkiego Postu

• Za zgodą Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Pluta udaje się na urlop zdrowotny. W tym czasie obowiązki administratora będzie pełnił ks. Piotr Szweda, wikariusz.
  • Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Za zgodą Księdza Arcybiskupa w dzisiaj po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc dla ciężko chorej Vanessy Walusz.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. W związku z tym w naszym Dekanacie Zbiórka Ad Gentes  będzie przeprowadzona za tydzień.
  • 16.oo –  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

26.02. – Poniedziałek

27.02. – Wtorek

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

28.02. – Środa

• 18.3o – Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania  odbędzie się po Mszy św. wieczornej

1.03. – I Czwartek miesiąca

• O godz. 8.00 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • Nabożeństwo I czwartkowe po porannej Mszy Świętej.
  • po rannej Mszy Świętej Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
  • 16.3o – Spowiedź dla dzieci
  • 17.oo – Msza Święta szkolna

2.03. – I Piątek miesiąca

• Nabożeństwo I piątkowe do NSPJ po porannej Mszy Św.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia w kościele
  • 17.15 – Droga Krzyżowa w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.
  • 18.3oSpowiedź dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania
  • 19.oo – Msza św. młodzieżowa

3.03. – I Sobota miesiąca

• Nabożeństwo I sobotnie do Niepokalanego Serca Maryi po porannej Mszy św.
  • 9.oo – Wspólnota Ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszają wszystkich chętnych kandydatów po I Komunii Św. do bycia Ministrantami na spotkania do salki ministranckiej
  • 11.oo – Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w salce katechetycznej.
  • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w kościele
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

4.03. – Niedziela III Wielkiego Postu

• Kolekta – zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes . Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

• Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (piątek godz. 17.15) i Gorzkich Żalach (niedziela godz. 16.00). Przypominamy, że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • W dniu 5 kwietnia 2018 r będzie udzielony Sakrament Bierzmowania Młodzieży (kandydatom do Bierzmowania) w naszej parafii.
  • Nasza parafia prowadzi przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa  dla narzeczonych poprzez  cykl spotkań w czterech terminach.  Terminy są wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej parafii. Spotkania będą prowadzone w salce katechetycznej w następujących miesiącach: marzec, czerwiec, wrzesień i listopad. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Przypominamy że Kancelaria Parafialna jest nieczynna w środy z wyjątkiem zgłoszenia pogrzebu czy wezwania do chorego.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: Zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie; Wielki Post z ojcem Pio. O modlitwie jako najlepszej broni; jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha  przeżywali zdobycie przez niego złotego medalu oraz wiele ciekawych artykułów.
  • Jest także do nabycia kolejny numer Wiadomości Parafialnych a dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.