25.03. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

• Dziś w katedrze katowickiej o godz. 14.oo odbywa się spotkanie młodzieży w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży
  • W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wszystkie dzieci z palmami zapraszamy do Małego kościoła Dobrego Pasterza na godzinę 10.45, tam zostaną poświęcone palmy i udamy się w procesji do kościoła MB Różańcowej na Mszę Św., która odbędzie się o godz. 11.oo
  • Palmy święcić będziemy podczas każdej Mszy Świętej
  • Kolekta na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  • Parafia św. Augustyna w Lipinach Śląskich zaprasza na Koncert Wielkopostny „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” w wykonaniu Kwartetu muzyków orkiestry AUKSO o godz. 17.3o w kościele

26.03. – WIELKI PONIEDZIAŁEK

27.03. – WIELKI WTOREK

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

28.03. – WIELKA ŚRODA

29.03. – WIELKI CZWARTEK

• 9.oo – Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do salki katechetycznej
  • W katedrze o godz. 10.oo Msza Św. Krzyżma Świętego z poświęceniem olejów, zachęcamy wiernych do udziału w niej.
  • 18.0o – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z procesją do Ciemnicy i adoracja do 22.oo w małym kościele – Zapraszamy wszystkich parafian

30.03. – WIELKI PIĄTEK

• W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy
  • 8.oo – Ciemna Jutrznia w ciemnicy w małym kościele
  • 7.15 – 11.oo i 15.oo – 17.3o  –  Spowiedź dla dorosłych
  • 9.oo – Droga Krzyżowa dla dorosłych
  • 10.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia w małym kościele
  • 18.oo – Liturgia Wielkiego Piątku z rozważaniem Męki Pańskiej, z adoracją Krzyża i Komunią
  • Adoracja przy Bożym Grobie od 20.oo – kobiety, 20.3o – mężczyźni i 21.oo – młodzież
  • Kolekta – ofiary na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej

31.03. – WIELKA SOBOTA

• W tym dniu obowiązuje post jakościowy
  • 8.oo – Ciemna Jutrznia w kościele przy Bożym Grobie
  • 7.15 – 11.oo i 15.oo – 18.oo – Spowiedź dorosłych
  • Adoracja przy Bożym grobie przez cały dzień
  • 10.oo – 15.oo  święcenie pokarmów od , co pół godziny w małym kościele
  • 20.oo – Liturgia Wigilii Paschalnej – Na liturgię przynosimy świece i wodę do poświęcenia. Na zakończenie procesja rezurekcyjna
  • Kolekta na potrzeby parafii

1.04. – Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

• Kolekta świąteczna.
  • 15.oo – Msza Św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.
  • 16.oo – Nieszpory świąteczne

2.04. – Poniedziałek Wielkanocny

• Msze Św. w tym dniu o godz. 8.oo, 9.3o, 11.oo, 12.15, 15.oo i 17.oo
  • Kolekta na Wydział Teologiczny
  • 16.oo – Nieszpory świąteczne

• Zachęcamy serdecznie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie zostawiajmy oczyszczenia duszy na ostatni moment przed świętami wielkanocnymi.
  • Dziś po Mszach św. Młodzież Oazowa rozprowadza baranki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rekolekcje Młodzieży Oazowej.
  • W czwartek 5 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 Ks. Biskup Marek Szkudło udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii. Polecamy ich modlitwie naszych parafian.
  • W sobotę 7 kwietnia 2018r. o godz. 10.00 odbędzie się KONWENT WIELKANOCY w parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Bytomiu Łagiewnikach. Serdecznie zapraszamy do tej uroczystej Eucharystii.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć?; jaka lekcja płynie dla nas z postawy Ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie?; dodatek – obrazek z wyjątkową modlitwą Ojca Pio oraz wiele innych ciekawych artykułów.