W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy szczególne zaproszenie. Chrystus wzywa swych uczniów by pośród trudów i niedogodności życiowych z odwagą głosili Jego Ewangelię. To Duch Boży działa w głębi naszych ludzkich serc, oświeca je, umacnia i dodaje odwagi abyśmy umieli się przyznać do Jezusa przed ludźmi. Wtedy Chrystus przyzna się także do nas, przed swoim Ojcem.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA            25.06

▪Kolekta przeznaczona jest jako Świętopietrze na Stolice Apostolską. Za wszelkie ofiary pieniężne złożone w kościele, jak i te przekazywane za pomocą naszego konta bankowego, składamy serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

⁎ środa – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.

⁎ czwartek – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.

▪ W sobotę tj. 1 lipca odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną, prosimy aby zgłaszać ich zakrystii bądź w kancelarii

▪ Od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania mszy.

Msze św. w tygodniu:

⁎ poniedziałek, środa i piątek  – godz. 8.00

⁎ wtorek i sobota  – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00.

Msze św. niedzielne pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00.

▪ Osoby, które zarezerwowały intencje na lipiec i sierpień proszone są o kontakt z kancelarią parafialną
      w celu ich uzupełnienia.

▪ Przez okres wakacyjny nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania.

▪ W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07

▪ Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.