Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego Pan rozmnożył chleb, chciał obwołać Go królem, On jednak usnął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, by nasz Zbawiciel faktycznie mógł w nich królować, a na początku tej Eucharystii przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy w intencji kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

● W przyszłą niedzielę 1 sierpnia br. po mszach św. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które zostaną przekazane przez Caritas naszej Archidiecezji poszkodowanym, którzy ucierpieli w wyniku powodzi i nawałnic.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W dzisiejszą niedzielę, wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym, po każdej mszy św. będziemy błogosławić kierowców oraz ich pojazdy.

● W związku z czasem wakacyjnym podajemy kilka zmian dotyczących funkcjonowania naszej parafii:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Na czas wakacji transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych zostaje zawieszona.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie poza parafią.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!