„Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem” Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w Uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIGO – 25.12

 • Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w ciągu dnia według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta dzienna z uroczystości przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – 26.12

 • W poniedziałek  26 XII w drugi dzień świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, o 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY – 27.12

 • Zgodne z tradycja po mszach św. poświęcimy wino.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW – 28.12

 • Obchodzimy święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na mszę św. o godz. 9.00, a po mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz rozdawać będziemy pamiątki za uczestnictwo dzieci w tegorocznych roratach.
 • Z racji odwiedzin kolędowych przez duszpasterzy, nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK – V DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA – 29.12

 • Przypominamy, że w czwartki okresu Bożego Narodzenia tj. 29. grudnia oraz 5. stycznia, ustaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30.12

 • Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin, to także patronalne święto Domowego Kościoła.

SOBOTA – VII DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA – 31.12.

 • W ostatni dzień roku kalendarzowego na godz. 18.00 zapraszamy parafian na msze św. dziękczynną z podsumowaniem statystycznym za rok duszpasterski 2022 w naszej parafii. Przed mszą św. o godz. 17.30 wspólnie odprawimy nabożeństwo dziękczynno-ekspijacyjne oraz zaśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy”, spełniając warunki dla uzyskania odpustu zupełnego. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.   

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI  – 1.01.2023

 • Nowy Rok to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Podczas każdej Mszy św. zaśpiewamy wspólnie „Hymn do Ducha Świętego” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w Nowym Roku. Kolekta w tym dniu jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do  pięknego udekorowania i wysprzątania naszego kościoła oraz postawienia stajenki na święta.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Dzięki Wam udało się zebrać ponad 2000 złotych oraz wielki karton pieluszek, chusteczek i kosmetyków dla niemowląt. Z zebranych ofiar przygotowaliśmy  dla siedmiorga dzieci z ubogich rodzin świąteczne prezenty, w skład których wchodziły buty zimowe i ubrania, ale także słodycze i drobne zabawki. Podziękowania dla parafian przekazuje również Fundacja Rodzin Polskich ze Świętochłowic.
 • Od wtorku 27. grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie dla chętnych parafian, którzy się zgłosili. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Kolejność odwiedzin wg rozpiski umieszczonej w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku. Tam także znajdziemy harmonogram Mszy Św. za mieszkańców z poszczególnych ulic.

Na czas Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi: obdarzy prawdziwym pokojem, mocną nadzieją i szczerą miłością.