W każdym człowieku jest zarzewie zła. Jest to skutek upadłej natury ludzkiej, grzechu nieposłuszeństwa pierwszych ludzi. Chrystus dał nam siłę zwycięstwa nad złem przez swe posłuszeństwo, przykład życia i triumf krzyża. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Zbawicieluczy nas, że mamy opierać się szatanowi, który nieustannie atakuje człowieka pokusą chleba, powodzenia i władzy.

I NIEDZIELA  WIEKIEGO POSTU                                                                     26.02

Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna.Jak pouczy nas św. Piotr w swoim Pierwszym Liście: „Jałmużna zakrywa wiele naszych grzechów”. O godz. 15.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych oraz do modlitwy ekspiacyjnej za grzechy pijaństwa.

W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca, po mszach św. porannych odprawimy stosowne nabożeństwa związane z tymi dniami.W czwartek po mszy porannej Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

●  W  pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 msza św. szkolna podczas, której dzieciom poświęcimy skarbczyki do I Komunii św.

W piątek na godz. 17.15 zapraszamy na drogę krzyżową. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi św. W sobotę także pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian, prosimy zgłaszać ich w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

II NIEDZIELA  WIEKIEGO POSTU                                                                 05.03

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii w ramach stażu duszpasterskiego posługuje diakon Mateusz Poniszowski pochodzący z Brzozowic – Kamienia. Do 3 maja br. będzie wykonywał posługi, do których uprawniają święcenia diakonatu wyznaczone Kodeksem Prawa Kanonicznego. Cieszymy się z jego obecności i serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

●Zapraszamy na katechezy neokatechumenalnedla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18:45 – po Mszy św. w kościele.

●  Nasz bogato rzeźbiony, piękny, zabytkowy ołtarz główny, który jest formą pentaptyku i zaplanowany został tak aby można było ułożyć go w pięciu różnych pozycjach, od środy popielcowej w skrzydłach bocznych zostaje przysłonięty na cały czas Wielkiego Postu. Niech ten okres pokuty i nawrócenia nauczy nas nowego spojrzenia na naszą codzienność i na nasze międzyludzkie relacje oraz na dar pokoju.

●Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę „Szlakiem krajów nadbałtyckich” zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 7. marca o godz. 18.45 w salkach. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc.

● Zapraszamy do uczestnictwa w 1 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 9-11 czerwca. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł /w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy we własnych parafiach wg decyzji ks. proboszcza. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page

Szczegółowe informacje na stronie internetowej.