„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   –  26.03

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary zarówno podczas mszy jak i te przesyłane na konto parafii.
O 15.15  zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
 • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. O 17.15 droga krzyżowa z modlitwą za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii.
 • W I sobotę miesiąca po mszy porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, zaś o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ    02.04

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 • Dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny, przypominają nam o tym zasłonięte krzyże.
 • W zakrystii  jak i w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas.
 • W środę o godz. 18.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami odbędzie się w sobotę 1. kwietnia. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się  w sobotę o godz. 16.30 w salce.
 • W sobotę o godz. 8.45 I Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w 1. Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i stronie internetowej.
 • Nasza parafia organizuje pierwszą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym dekanacie. Podobne edycje EDK odbywają się już wielu lat w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju, i uczestniczyło w niej już setki tysięcy osób. Dnia 31.03 zapraszamy na Mszę o godzinie 18:00, po której każdy będzie mógł wyruszyć w swoją EDK: 42 km trasę przebiegającą m.in. przez wszystkie parafie naszego dekanatu. Jest to czas spędzony z Jezusem w milczeniu, w samotności, w zmaganiu się ze swoimi słabościami zarówno wewnętrznymi jak i fizycznymi. Zapraszamy także chętnych 27.03 o godz. 18:45 na spotkanie organizacyjne do kościoła w Chropaczowie. Szczegóły zamieszczane są na grupie facebook: edkswietochlowice.
 • W Wielkim Poście w naszej parafii nie będzie rekolekcji wielkopostnych gdyż czekają nas w tym roku po 10 latach Misje Święte.