Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna i Ducha świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej. Przed chwilą także, kreśląc na sobie znak krzyża, wypowiedzieliśmy imiona trzech Osób Boskich. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie na nas z tej Eucharystii

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  26.05

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

▪ Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, dziś także pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości  Społecznej w Piekarach pod hasłem: „Jestem w Kościele”.

Polecamy pątników w modlitwach. Przywitanie pielgrzymów w kościele około godz. 18.00.

▪ W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz..

 ▪ W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. odprawimy o godz.: 8.00, 11.00 i 16.00. W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji. Po mszy o godz. 8.00 wyruszymy procesją z Najświętszym Sakramentem po terenie naszej parafii. Trasa będzie przebiegała następującymi ulicami: Kościelną, Łagiewnicką, Górną, przejdziemy przez park na ulicę Węglową ,Jordanowską, Łagiewnicką, Kopernika i Kościelną. Prosimy parafian o przystrojenie poszczególnych ołtarzy: 1. Krzyż przy ul. Górnej,  2. Skwer przy skrzyżowaniu ul. Jordanowskiej, Lazara i Czajora. 3. Kapliczka przy ul. Łagiewnickiej. 4. Budynek ochronki parafialnej. Ołtarze zostaną dowiezione na miejsce rano o godz. 6.00. W tradycyjnej oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 17.30 wraz procesją teoforyczną dookoła kościoła.

▪ W piątek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP. O godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪ Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

▪ W I sobotę miesiąca po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
    W tym dniu odwiedzimy także chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Od godz. 17.30 okazja do skorzystania ze spowiedzi.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA    02.06

▪ W przyszłą kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪ Zapraszamy wiernych naostatnie w tym tygodniu nabożeństwa majowe do środy włącznie.

▪ W miniony piątek 17 młodych ludzi z naszej wspólnoty parafialnej, przyjęło sakrament bierzmowania przez posługę bpa Adama Wodarczyka. Młodzieży serdecznie gratulujemy tego kolejnego potwierdzenia swojej wiary. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję Duchowej Adopcji Bierzmowańca oraz towarzyszenie im w przygotowaniu do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Ogłoszenie dla młodzieży! Nasza parafia organizuje III spływ kajakowy malowniczą rzeką Wdą, w dniach od 1 do 10 lipca br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 5 czerwca, o godz. 19.00 w salkach przy probostwie. Na odkrywanie piękna polskiej przyrody i niepowtarzalną przygodę zaprasza proboszcz.

„Idzie, idzie Bóg prawdziwy, idzie Sędzia sprawiedliwy,

stańmy wszyscy pięknym kołem i uderzmy przed Nim czołem”