26.05. – Niedziela 6 Wielkanocna – Dzień Matki

 • Dziś odbywa się Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Powrót pielgrzymów planowany jest na godzinę 18.oo, zachęcamy wszystkie Panie do przywitania swoich mężów i synów wracających z Piekar.
 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. 
 • Nabożeństwo majowe oraz Nowenna do Ducha Świętego o godz. 16.00.
 • Dziś również zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski o 20.45

27.05. – Poniedziałek – Dzień modlitw o urodzaje

 • Modlimy się przy krzyżu przy ulicy Kościelnej

28.05. – Wtorek – Dzień modlitw o urodzaje

 • Modlimy się przy krzyżu obok kościoła
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

29.05. – Środa – Dzień modlitw o urodzaje – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz

 • Modlimy się przy krzyżu obok kościoła.
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe

30.05. – Czwartek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prez.. i męcz 

 • Legion Maryi zaprasza po nabożeństwie porannym  na modlitwy za kapłanów w kościele
 • 17.3o – Nabożeństwo majowe

31.05. – Piątek – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia Bożego.
 • 17.3o – Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo majowe i Nowennę do Ducha Świętego

1.06. – Sobota – Wspomninie św. Justyna, męcz. – DZIEŃ DZIECKA

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian w godzinach porannych. Prosimy ich zgłaszać zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • O godz. 16.30 nauka dla rodziców i chrzestnych przed  chrztem w kościele.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
 • 17.30 – Nowenna do Ducha Świętego


2.06. – Niedziela UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 • Kolekta na potrzeby archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. 
 • 16.oo – Nieszpory Niedzielne

Ogłoszenia ogólne

 • W dniach 27.05 – 29.05. przypadają dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na nabożeństwa do krzyży na godz. 7.30. W poniedziałek do krzyża na ulicę Kościelną , we wtorek i środę przy krzyżu obok kościoła.
 • Czerwcowe wydanie Wiadomości Parafialnych ukaże się, w niedzielę 16 czerwca w 30 dzień po śmierci, naszego ukochanego Śp. Ks. Kanonika Jana Gacki. Jeśli ktoś z parafian chciałby podzielić się osobistymi refleksjami, wspomnieniami i zdjęciami związanymi z osobą Ks. Kanonika prosimy by dostarczyć materiały do Zakrystii najpóźniej do 9 czerwca.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci; o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół, mówi abp Wojciech Polak; wspomnienia  ludzi o Siostrze Dulcissimie, której etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego został zakończony; o sytuacji fizjoterapeutów kolejnego protestującego środowiska oraz wiele innych ciekawych artykułów. W GN jest wzmianka na temat śp. ks. Kanonika Jana Gacki