Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i prawdziwie kochać. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Rozpoczynając tę Eucharystię, prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.

NIEDZIELA  ●  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA   –  26.06

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – „Świętopietrze”. Za wszelkie ofiary przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa. i męcz.
  • środa – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła
 • Od najbliższego tygodnia przez okres wakacyjny, nie będzie wtorkowej nowenny do MBNP z racji obecności tylko 1 z księży i spowiedzi przed Mszą wieczorną oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy Św. odprawimy nabożeństwo do NSPJ. W sobotę od godz. 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
 • Od 1. lipca do 31. sierpnia następuje zmiana porządku odprawiania Mszy Św. w tygodniu:
  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

 • Osoby, które zarezerwowały intencje mszalne na lipiec i sierpień, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną w celu ich uzupełnienia.
 • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju dokościoła.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 • Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.