Gromadzimy się dziś na niedzielnej liturgii jako Kościół, wspólnota która celebruje pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On sam wypowie do nas dziś ważne słowa: „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Otwórzmy swe serca, aby nasze czyny i słowa były świadectwem budowania jedności i umacniały Ewangelię w świecie.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

● Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, w modlitwach pamiętamy o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść zmuszeni są do opuszczenia swojej ojczyzny.

● Dziś w kościołach odbywa się liczenie wiernych.

● We wtorek wspomnienie św. Wacława męczennika, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W środę święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

REKOLEKCJE PARAFIALNE 30.09 – 02.10.2021

● Od czwartku do soboty będziemy przeżywali rekolekcje przygotowujące nas do dobrego duchowego przeżycia jubileuszu 100-lecia erygowania naszej parafii oraz odpustu ku czci MB Różańcowej. Rekolekcje poprowadzi ks. prał. Władysław Nieszporek, były wikariusz w Chropaczowie w latach 1979-1981, później długoletni kustosz piekarskiego sanktuarium. Nauki rekolekcyjne wygłaszane będą na mszach św. porannych i wieczornych.

● W czwartek o godz. 8.00 msza św. z nauką rekolekcyjną, a po niej wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00.

O godz. 17.00 msza św. z nauką rekolekcyjną.

● W piątek o godz. 8.00 msza św. z nauką rekolekcyjną, po rannej mszy św. nabożeństwo do NSPJ, zaś o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Na godz. 17.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe, natomiast po nim o godz. 18.00 msza św. z nauką rekolekcyjną.

● W sobotę o godz. 8.00 msza św. z nauką rekolekcyjną oraz udzielenie sakramentu chorym i starszym parafianom. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, zaś po nim o godz. 18.00 msza św. z nauką rekolekcyjną.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY ● 100-LECIE PARAFII 03.10

● Kolekta odpustowa przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

● Zapraszamy parafian i gości o godz. 11.00 na uroczystą sumę odpustową, której przewodniczył będzie abp. Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 17.00 zapraszamy na koncert orkiestry dętej „Power of winds” z programem pt. „Ave Maria przez wieki – utwory dawne i te współczesne”.

● Zachęcamy do oglądania dokumentu historycznego pt.: „100lat Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie”. Link znajduje się na stronie internetowej naszej parafii www.parafiachropaczow.pl

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W każdą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby przyjść wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

● W weekend od 8 do10 października br. organizujemy z parafii wyjazd dla młodzieży do góralskiej chatki w Brennej. Chętnych pragnących przeżyć górską przygodę, prosimy o zgłaszanie się do duszpasterzy.

● Szkoła Nowej Ewangelizacji „Rafael” zaprasza na seminarium odnowy wiary, szczegóły są na plakatach.

● Od 4 do 10 października miasto organizuje tydzień seniora, więcej informacji na plakatach w gablotce.

Na czas rekolekcji parafialnych, niechaj dobry Bóg obficie wszystkim błogosławi!