26.11 – Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  • kolekta na potrzeby parafii
  • 16.oo –  Nieszpory Niedzielne

27.11. – Poniedziałek

• Zapraszamy do salki katechetycznej o godz. 17.00 wszystkie dzieci, które chcą włączyć się w prowadzenie śpiewu podczas Mszy św. roratnich.

28.11. – Wtorek

• 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

29.11. – Środa

30.11. – Czwartek – Wspomnienie św. Andrzeja Apostoła

• 8.oo – Msza Św. w intencji Ks. Andrzeja Pluty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
  • po rannej Mszy Św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów
  • 16.3o – Spowiedź dla dzieci
  • 17.oo – Msza Św. Szkolna

1.12. – Piątek I miesiąca

• Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia
  • 19.oo – Msza Święta Młodzieżowa

2.12. – Sobota I miesiąca

• Nabożeństwo do NMP po rannej Mszy Św.
  • 11.oo – Spotkanie Dzieci Maryi w salce katechetycznej.
  • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w kościele.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

3.12. – Niedziela I Adwentu

• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
  • 16.oo –  Nieszpory Adwentowe

• Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy dla Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu został ogłoszony przez papieża Franciszka. Rozpocznie się on w niedzielę 3 grudnia br. i potrwa do 6 stycznia 2019 roku.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej. Godziny przyjęć: w piątek o godz. 15.00, sobota o godz. 14.00, niedziela godz. 14.30.
  • W przyszły poniedziałek wspomnienie św. Barbary – patronki górników 4 grudnia będzie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich górników o godz. 9.00 imienne zapisy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych górników Msza św. będzie odprawiona w niedzielę 10 grudnia o godz. 9.00. Kto posiada strój górniczy, zapraszamy na Mszę św. w stroju górnika.
  • Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wszystkich chorych w naszej parafii odwiedzimy z posługą Sakramentalną w sobotę 16 grudnia 2017 w godzinach porannych. Zapisy chętnych składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W piątek i sobotę w dniach 8 i 9 grudnia br. przeprowadzone będzie w sieciach handlowych XIII zbiórka żywności pod hasłem „TAK – POMAGAM”. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie świątecznej paczki bożonarodzeniowej dla potrzebującego.
  • W przedsionku kościoła można zakupić parafialny kalendarz w cenie 7 zł., świece wigilijne (duże w cenie 12 zł a małe w cenie 6zł.), lampiony roratnie w cenie 17 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna).
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuły: o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić a nie niszczyć go; o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek ; o tym dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć? oraz wiele innych ciekawych artykułów.