W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liturgia słowa stawia przed nami obraz sądu. Jezus ukazuje ostateczną perspektywę naszego życia i uświadamia nam, że najważniejsza jest aktywna miłość. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. U progu Eucharystii prośmy o łaskę dostrzegania oblicza Chrystusa we wszystkich, zwłaszcza w ludziach najsłabszych i zepchniętych na margines.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego oraz galerii.

 • Przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży. O 15.30 nieszpory niedzielne, podczas których zostanie odmówiony również Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za którego możemy uzyskać w tym dniu odpust zupełny, wypełniając także zwykłe warunki.
 • W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W pierwszy piątek po Mszy porannej odprawimy nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia. Na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a następnie spotkanie w kościele.
 • W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie Msza Św. oraz 15 minutowe rozważanie.

I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12

 • Już za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Kolektę przeznaczymy na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 • W kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2024, opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. W naszej parafii, w ramach duchowego przygotowania, od poniedziałku 4. grudnia pragniemy przeżywać roraty dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych:
  • Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.50. Wzorem ubiegłego roku prosimy o dary w postaci słodyczy czy drobnych upominków, które będą rozdawane dzieciom jako nagrody. Z góry dziękujemy za każdy dar serca.
  • Dorosłych zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat dla dorosłych brzmi: „Błogosławione szczęście”. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
 • W poniedziałek 4 grudnia br. w liturgii będziemy wspominać św. Barbarę, patronkę górników oraz naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. barbórkową o godz. 9.00 wszystkich górników czynnych, jak i emerytów oraz rencistów. Msza Św. za zmarłych górników zostanie odprawiona w niedzielę 17. grudnia o godz. 11.00. W zakrystii oraz kancelarii przyjmowane są imienne zapisy górników na Mszę Św. za żywych, jak i za zmarłych.
 • Informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, odbędą się w sobotę 16. grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 • Od czwartku 30. listopada rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Harmonogram jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej parafii i Facebooku. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty i niedziele o 14.30.