„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Spotykamy się dziś na niedzielnej Eucharystii w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, kiedy przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zbawienie jest blisko nas i rozpoczyna się w Świętej Rodzinie, gdzie Bóg ukazuje się naszym oczom jako pokorny Król spoczywający w betlejemskim żłobie. Przyjmijmy te prawdę, aby w głębi naszych serc na trwałe zagościły szczera radość i prawdziwy pokój.

NIEDZIELA ● ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26.12

● Dziś obchodzimy dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin chrześcijańskich. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

● Zapraszamy dziś o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

PONIEDZIAŁEK ● ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY 27.12

● Zgodne z tradycja po mszach św. poświęcimy wino

WTOREK ● ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW 28.12

● Obchodzimy święto św. Młodzianków z tej okazji zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na mszę św. o godz. 9.00, po mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym. O godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA ● V DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA 29.12

CZWARTEK ● VI DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA 30.12

● Po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

PIĄTEK ● SYLWESTER ● VII DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA 31.12

● W ostatni dzień roku kalendarzowego na godz. 17.00 zapraszamy parafian na msze św. dziękczynną z podsumowaniem statystycznym za rok duszpasterski 2021 w naszej parafii. Po mszy św. przed Najświętszym Sakramentem wspólnie odprawimy nabożeństwo dziękczynno-ekspijacyjne oraz wyśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” spełniając warunki dla uzyskania odpustu zupełnego.
W tym dniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

SOBOTA ● NOWY ROK ● UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1.01.2022

● Nowy Rok to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego:

8.00, 9.30, 11.00 i 16.00 na 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. W każdej Mszy św. zaśpiewamy wspólnie „Hymn do Ducha Świętego” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w Nowym Roku.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 02.01

● Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do pięknego udekorowania i wysprzątania naszego kościoła na święta, dziękujemy za poświęcony czas.

● Arcybiskup Wiktor Skworc korzystając z kan. 87 §1 KPK udziela diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie naszej archidiecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 31 grudnia br. tj. na sylwestra 2021r.

● Plan mszy św. kolędowych oraz odwiedzin duszpasterskich osób, które dokonały osobistego zgłoszenia znajduje się w gablotkach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej mszy św. może być 30% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Na czas Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi oraz obdarzy pokojem, nadzieją i szczerą miłością.