Czwarta niedziela Wielkiego Postu to niedziela Laetare. Bóg udziela obficie Kościołowi swoich darów i zaprasza nas do radości. Mamy jednak świadomość, że bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie. Prośmy w trakcie tej Eucharystii

NIEDZIELA  ●   IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU        27.03

 ●  Dziś kazania głosi ks. Grzegorz Węglorz, budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Zebrana kolekta przeznaczona jest na dalszą budowę i wyposażenie kościoła.

 ●  We wtorek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 ●  W  czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej mszy św. 

●  W I piątek miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 godzina miłosierdzia, zaś o godz. 17.15 zapraszamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego będziemy modlili się za zmarłych zalecanych. Wypominki – zalecki prosimy składać w zakrystii.

      Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie w kościele.

 ●  W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

 NIEDZIELA  ●  V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU      03.04

 ●  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE    

●  Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych. Wypominki – zalecki prosimy składać w zakrystii.  

     Przypominamy że przez pobożne odprawienie drogi krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu.

●  Od piątej niedzieli Wielkiego Postu tj. od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia w naszej parafii będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne, plan ćwiczeń duchowych jest podany w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

●  Objazd chorych z posługą sakramentalną przed świętami odbędzie się  w sobotę 9. kwietnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

●  W przedsionku kościoła jak i w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny, w cenie 8 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas. 

●  W czwartek o godz. 18.30 w salce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Włoch. Zapraszamy także tych, którzy się wahają przed podjęciem decyzji – będzie to spotkanie z naszą panią pilot z biura podróży, która odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości dot. pielgrzymki

Prośmy Boga aby obdarzył nas prawdziwym darem radości oraz odwagą dzielenia się nim.