Jezus wjeżdża dziś na osiołku do Jerozolimy aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w Nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia „kto pójdzie za Nim” – bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę. Oddajmy pokłon Jezusowi, który przychodzi w imię Pańskie i jest prawdziwym Królem i Mesjaszem!

VI NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 28.03

● Dzisiaj podczas każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie palm, jednak ze względu na panującą sytuację epidemiczną i obostrzenia nie organizujemy dziś tradycyjnej procesji z palmami.

● W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii w szczególności na kwiaty do Bożego Grobu. Za Wasze złożone ofiary – składamy serdeczne Bóg zapłać!

● Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

● We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego, dlatego podajemy jego przebieg:


WIELKI CZWARTEK 01.04.

● W Wielki Czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje Adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do salki katechetycznej o godz. 9.00. Od godz. 16.30 do 17.30 kościół zostaje zamknięty w celu wykonania dezynfekcji.

● O godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, po Mszy przejście do Ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 22.00 w dużym kościele.


WIELKI PIĄTEK 02.04

● W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta).

● O godz. 8.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej podczas którego modlimy się za zmarłych zalecanych,

● Spowiedź Święta od godz. 9.00 – 12.00 oraz po południu od 15.00 – 16.30. Od godz. 16.30 do 17.30 kościół zostaje zamknięty w celu wykonania dezynfekcji.

● Liturgia Wielkiego Piątku z rozważaniem Męki Pańskiej, z adoracją Krzyża i Komunią Św. o godz. 18.00. W tym roku podczas ceremonii Wielkiego Piątku nie będzie indywidualnej adoracji i całowania krzyża. Zachęcamy jednak, by w tym czasie ucałować krzyż czy to w swoim mieszkaniu, czy też mały krzyżyk, jaki można ze sobą przynieść do kościoła. Można przynieść świece, które osobiście sobie zapalimy na odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Indywidualna adoracja przy Bożym Grobie od godz. 20.00 do godz. 22.00.

Kolekta to ofiara na Boży Grób oraz na rzecz chrześcijan mieszkających w Ziemie Świętej.


WIELKA SOBOTA 03.04

● W tym dniu obowiązuje post jakościowy.

● Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa nie będzie w kościele tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny, natomiast każdy może dokonać tego błogosławieństwa w domu rodzinnym przed śniadaniem wielkanocnym korzystając z formuły modlitwy zamieszczonej na stronie internetowej naszej parafii lub do zabrania z tyłu kościoła.

● Spowiedź Święta od godz. 8.00 – 12.00 oraz od 16.00 – 18.00 . Od godz. 18.00 do 19.30 kościół zostaje zamknięty w celu wykonania dezynfekcji.

● Adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 – 18.00.

● Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04

● Msze św. sprawowane będą o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00, nieszpory świąteczne o 15.30

● Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Nadal można jeszcze zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

● Według nowych wytycznych sanitarnych przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 60 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 18 osób. W związku z tym aby uniknąć nadmiernej ilości osób uczestniczących w ceremoniach Triduum Paschalnego oraz w uroczystość Wielkanocną, prosimy parafian, aby wcześniej – od poniedziałku w kancelarii – pobrać kartę wstępu na konkretne nabożeństwo Wielkiego Tygodnia (chodzi o nabożeństwa od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego).

Tylko z taką kartą będzie można uczestniczyć we mszy św. w kościele. Najpierw do odbioru tych „wejściówek” zapraszamy osoby, czy rodziny, które zamówiły daną intencję mszalną. W czasie nabożeństw będzie też włączony nowy głośnik przed kościołem, aby umożliwić uczestnictwo tym, którzy będą znajdowali się na zewnątrz kościoła.

W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

● Będziemy też transmitować z naszego kościoła wszystkie ceremonie Wielkiego Tygodnia, a także msze św. o godz. 9.30 w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny. Link będzie dostępny i podany na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy św. dla osób starszych, chorych oraz tych, którzy obawiają się zakażenia, dlatego w takich przypadkach zachęcamy, żeby w ceremoniach Wielkiego Tygodnia uczestniczyć w swoich domach poprzez transmisję internetową albo telewizyjną.

Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia
i dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych!