Bóg stworzył człowieka dla nieśmiertelności i uczynił go obrazem własnej wieczności. Dlatego Bóg zawsze wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, aby uzdrawiać nasze serca i ciała. Zaufajmy Bożemu Miłosierdziu ze świadomością, że zawsze możemy się do Niego zwrócić.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane na Mszy, oraz te przekazywane na konto naszej parafii.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek po porannej mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 04.07

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W ubiegły wtorek Ks. Abp Wiktor Skworc udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakrament Ducha Świętego przyjęły 43 osoby, 24 chłopców i 19 dziewczyn.

● Rozpoczęły się wakacje szkolne dlatego przypominamy i zalecamy rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.

● We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta to tzw. Świętopietrze czyli przeznaczona jest na Stolice Apostolską.

● W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

● W związku z czasem wakacyjnym podajemy kilka zmian dotyczących funkcjonowania naszej parafii:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Na czas wakacji transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych zostaje zawieszona.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie po za parafią.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!