Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży w archidiecezji. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać. O 15.30 nieszpory niedzielne.

 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK
  • wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • Od piątku 1. września powracamy do stałego harmonogramu sprawowania Mszy Św. oraz nabożeństw. Kancelaria parafialna także będzie czynna o stałych porach sprzed wakacji.
 • W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po porannych Mszach odprawimy nabożeństwa związane z tymi dniami.
 • W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa w katowickiej archikatedrze. W związku z tym odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną będą wyjątkowo 9. września. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 16.00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. Katecheza przedchrzcielna odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele. Od 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazji do spowiedzi.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Wychodząc ze świątyni nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia.