Niedziela 30 Zwykła – 27.10

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.
  • Apel Jasnogórski przygotowany przez młodzież naszej parafii o godz. 20.45. zapraszamy

Poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – 28.10

Wtorek – 29.10

• Nabożeństwo Różańcowe wraz z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.15

Środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach – 30.10

• Nabożeństwo Różańcowe o godz.17.15

Czwartek – 31.10

• Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po Mszy św. porannej.
  • Msza św. szkolna o godz. 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.

I Piątek miesiąca – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH – 1.11

• Msze św. w tę uroczystość o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 oraz o 17.00.
  •  Nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz o godz. 15.00. Modlić się będziemy szczególnie za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ubiegłym roku – w miesiącu listopadzie i grudniu oraz za zmarłych w tym roku.
  • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych przez pobożna nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca świętego, odprawienie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych( odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące)

I Sobota miesiąca – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – Dzień Zaduszny – 2.11

• I sobota miesiąca. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny.
  • Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem o godz. 16.30 w kościele.
  • Różaniec za zmarłych o godz. 17.15

31 Niedziela Zwykła – 3.11

• Kolekta na renowację katowickiej katedry. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
  • Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

• Tradycyjne Zalecki – Wypominki można składać w zakrystii lub małym kościele. Za zmarłych będziemy się modlić po Mszach Św., a imiona i nazwiska zmarłych odczytywać przed Mszą Św. wieczorną
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian w przyszła sobotę 9 listopada w godzinach porannych – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Przypominamy  o obowiązku wniesienia opłaty za groby, po upływie 20 lat. Opłatę może uregulować w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do następujących miejsc: Kałków – Godów, Kozłówka, Wąwolnica, Kazimierz Dolny,  Sandomierz w terminie 20-22 kwietnia 2020r. Wszystkie informacje zamieszczone są w gablocie przed kościołem. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • 1 listopada ukaże się nowy Wiadomości Parafialnych, w którym znajdzie się plan odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy .
  • Do nabycia również Kalendarze na Nowy rok 2020 w cenie 7 zł
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w  nowej cenie 6 zł. W którym warto przeczytać: o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam; niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane;  o  ministrantach w Londynie służących  w polskich parafiach „oraz wiele innych ciekawych artykułów. Do tego numeru Gościa Niedzielnego jest płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes