Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem Jezusem, który zapowiada swoje przyjście i pragnie wyrwać nas z duchowej ospałości, wyzywa do czujności. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem i otworzy nasze oczy na rzeczywistość i czas zbawienia.

● I  NIEDZIELA  ADWENTU    27.11

Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Kolektę przeznaczymy na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

    Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

● II  NIEDZIELA  ADWENTU    04.12

● Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na: „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● W naszej parafii przeżywamy roraty dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.

    – Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.50. Z tej racji nie będzie   mszy o godz. 8.00, która wraz z intencją staje się mszą św. poranną roratnią. Wspólną drogę przygotowania do świąt rozpoczynamy od poniedziałku 28. listopada. Wzorem ubiegłego roku prosimy o dary w postaci słodyczy czy drobnych upominków, które będą rozdawane dzieciom jako nagrody. Z góry dziękujemy za każdy dar serca.

    Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat dla dorosłych brzmi: „Wezwani do Miłosierdzia” i jest umieszczony w gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.  

● Na parafialnym facebooku pojawił się „Kalendarz adwentowy”. Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy.  Codziennie, począwszy od I Niedzieli Adwentu czeka na nich nowa wirtualna niespodzianka.

● W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2023 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece na stół wigilijny małe 10 zł,  duże 16 zł., oraz  opłatki małe i duże (ofiara dowolna).

●  W niedzielę 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników oraz naszej archidiecezji.  

     Serdecznie zapraszamy na mszę św. Barbórkową, wszystkich górników czynnych, jak i emerytów oraz rencistów, na godz. 8.00 w niedzielę.  W zakrystii oraz kancelarii parafialnej przyjmowane są imienne zapisy górników na mszę św. za żywych jak i za zmarłych.

 ●  Odwiedziny chorych i starszych parafian przed Bożym Narodzeniem odbędą się w sobotę 17 grudnia.

 ●  Nasza parafia, podobnie jak w ubiegłym roku, włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”. Chcemy wesprzeć dzieci z Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II ze Świętochłowic. Zbiórka będzie miała nieco inny charakter, ponieważ będziemy pomagać konkretnie wskazanym dzieciom, których rodzice określili ich piorytetowe potrzeby, takie jak:buty zimowe, kurtki oraz odzieży we wskazanych rozmiarach dla dwóch dziewczynek i dwójki chłopców. Ponieważ chcemy, aby dzieci otrzymały nowe rzeczy, prosimy chętnych o składanie ofiar pieniężnych w skarbonie obok choinki. Można także przynosić w postaci podarków: chusteczki nawilżane oraz pampersy, które zostaną rozdysponowane przez Fundację. Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach i u parafialnych koordynatorów Można także zabierać do domu choinkowe bombki.

● W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele.

● Plan odwiedzin kolędowych zostanie przedstawiony w następną niedzielę, na stronie internetowej oraz wywieszony będzie w gablotkach. Kolędę rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia.