NIEDZIELA  ●   ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  –  27.12

     ●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za

          każdą ofiarę pieniężną.

     ●  Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w modlitwach pamiętamy o małżeństwach i rodzinach

          naszej parafii, dziś także przypada święto patronalne Domowego Kościoła.

  PONIEDZIAŁEK             ●  ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW  –  28.12

     ●  Obchodzimy święto św. Młodzianków, po mszy o godz. 8.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.

  WTOREK  ●  PIĄTY DZIEŃ OKTAWY  BOŻEGO NARODZENIA  –  29.12

     ●  O godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

  ŚRODA  ●  SZÓSTY DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA  –   30.12

  CZWARTEK  ●  SYLWESTER  ● SIÓDMY DZIEŃ OKTAWY BOŻEGO NARODZENIA  –  31.12

     ●  W ostatni dzień roku kalendarzowego na godz. 16.00 zapraszamy parafian na msze św. dziękczynną z podsumowaniem statystycznym za rok duszpasterski 2020 w naszej parafii. Po mszy św. przed Najświętszym       Sakramentem wspólnie odprawimy nabożeństwo dziękczynno-ekspijacyjne oraz wyśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” spełniając warunki dla uzyskania odpustu zupełnego. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

   PIĄTEK  ● NOWY ROK ● UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI   –   01.01

     ●  Nowy Rok to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego (8.00, 9.30, 11.00 i 16.00) na 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. W każdej Mszy św. zaśpiewamy wspólnie „Hymn do Ducha Świętego” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w Nowym Roku. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać!

   SOBOTA  ●   I SOBOTA MIESIĄCA –  02.01

     ●  Po porannej mszy św. z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zaś od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

   NIEDZIELA ●  II NIEDZIELA  PO NARODZENIU PAŃSKIM   –   03.01

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

            Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego udekorowania i wysprzątania naszego kościoła na święta, dziękujemy Paniom dbającym o czystość prezbiterium oraz Państwu Giza z kwiaciarni, a także wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i poświęcony czas.

            Od 28 grudnia przez następne dni, rozpoczynamy Msze św. kolędowe o godz. 18.00. W poniedziałek zapraszamy parafian z ulic: Konstantego Wolnego i Świętokrzyskiej. We wtorek z ulic: Pileckiego, Kościelnej,      Bohaterów Westerplatte. W środę z ulic: Placu Zawadzkiego, Wrocławskiej, Kopernika. W czwartek i piątek jest przerwa związana z Sylwestrem i Nowym Rokiem, zaś w sobotę zapraszamy parafian z ulic: Pięknej,      Wróblewskiego i Sportowej. Po mszy odprawimy krótkie nabożeństwo, pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z      nazwiskiem i adresem, w celu odznaczenia obecności w kartotece parafialnej. Na dalsze dni plan poszczególnych ulic wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii. serdecznie zapraszamy!

            Na czas oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi oraz obdarzy pokojem, nadzieją i szczerą miłością.