28.04. – Niedziela 2 Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

• W tę Niedzielę będziemy oddawać cześć Miłosierdziu Bożemu.
  • Zapraszamy naNabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00.
  • Kolekta na Caritas archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.
  • Od dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego.

29.04. – Poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej

• W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

30.04. – Wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

1.05. – Środa – Święto św. Józefa, rzemieślnika

• 17.3o – Nabożeństwo majowe

2.05. – I Czwartek miesiąca – Wspomnienie św. Atanazego, bpa

• Mszy św. porannej nabożeństwo I czwartkowe
  • Legion Maryi zaprasza po nabożeństwie porannym  na modlitwy za kapłanów w kościele
  • O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.

3.05. – I Piątek miesiąca – Uroczystość NMP Królowej Polski

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  • Msze św. w tym dniu: 8.00., 9.30., 11.00. 17.00
  • O godz. 11.00 Uroczysta Msza św. w intencji Dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii ich rodziców i chrzestnych oraz Dzieci obchodzących rocznicę Wczesnej Komunii św. i ich rodziców .
  • Nabożeństwo majowe o godz. 16.00.

4.05. – I Sobota miesiąca – Wspomnienie św. Floriana, męcz. i patr. arch.

• Po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie.
  • 16.3o – Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w kościele.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • 17.30 – Nabożeństwo Majowe.

5.05. – Niedziela 3 Wielkanocna

• Kolekta na WSŚD w Katowicach. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Msza św. chrzcielna w najbliższą niedzielę o 15.00.
  • O 16.00 Nabożeństwo majowe.
  • W III Niedzielę  rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Już dziś zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego. O godz..

• Przypominamy i ponawiamy zaproszenie, aby nasza wspólnota parafialna wzięła udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt  RTV i AGD np. pralki, telewizory, radia, komputery). Zbiórka  będzie miała miejsce na placu farskim przy probostwie w poniedziałek 29.04.2019r.
  • W przyszłą niedzielę 5 maja br. o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji  wszystkich żyjących hutników – w zakrystii można zapisywać ich imiona i nazwiska.
  • Spowiedź dla dzieci i ich rodziców przed  Wczesną Komunią św. i rocznicą Wczesnej Komunii św. w czwartek 2.05 2019r. o godz.8.30.
  • Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc w którym zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, nabożeństwa będą odprawiane: w niedziele o godz. 16.00 a w tygodniu o godz. 17.30.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kapicy w Białymstoku; o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji; czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje? „oraz wiele innych ciekawych artykułów.