Kończymy dziś okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Misje Święte. Niech nasze zaangażowanie w to dzieło, odnowi naszą wiarę i rozleje w naszych sercach dary Ducha Św.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ROZPOCZĘCIE MISJI ŚWIĘTYCH            28.05

▪ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej i początek   działania wspólnoty Kościoła. Przez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” oraz wypełnienie podstawowych warunków można uzyskać odpust zupełny. Kolekta na potrzeby parafii.

▪ Dziś rozpoczynają się w naszej parafii Misje Święte, które będą trwały do przyszłej niedzieli. Celem misji jest umocnienie i odnowienia życia wiary parafian. Cały plan mszy, nabożeństw i konferencji znajduje się na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii.

▪ Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecamy pątników w modlitwach.  Przywitanie pielgrzymów w kościele około godz. 18.00.

▪W poniedziałek przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Rozpoczyna się Okres Zwykły w roku liturgicznym, który jest czasem wzrostu Kościoła, karmienia się Słowem Bożym i Eucharystią w pielgrzymowaniu do ostatecznego celu, w codziennym realizowaniu swojego powołania.

 ▪ W środę na godz. 8.00 zapraszamy na mszę św. chorych i starszych parafian z udzieleniem sakramentu  namaszczenia. Po mszy św. odwiedziny chorych w ich domach, prosimy o zapisywanie ich w kancelarii lub zakrystii.

▪W tym tygodniu przeżywamy pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po mszach św. porannych  odprawimy stosowne nabożeństwa związane z tymi dniami.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ZAKOCZENIE MISJI  ŚWIĘTYCH              04.06

▪W przyszłą niedzielę zakończenie Parafialnych Misji Świętych. Na godz. 15.15 zapraszamy na końcowe nabożeństwo przy krzyżu misyjnym. Kolekta niedzieli na Misje Święte.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪ W czasie Misji Św. zapraszamy codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszamy na nauki stanowe o godz. 19.00 w poniedziałek kobiety, we wtorek mężczyzn, w czwartek młodzież, zaś w sobotę na godz. 11.00 na nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci do 6-ciu  lat oraz matek oczekujących potomstwa

W piątek na g. 18.30 zapraszamy na drogę krzyżową za zmarłych i zalecanych w wypominkach parafian z zakończeniem na cmentarzu.

W sobotę o godz. 18.00 msza św. w intencji małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły dodaj nam odwagi
abyśmy byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego.

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – módl się za nami.