28.07. – 17 Niedziela Zwykła

• Dziś po wszystkich Mszach błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

29.07 – Poniedziałek – Wspomnienie św. Marty

30.07 – Wtorek

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

31.07 – Środa – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.

1.08. – I Czwartek miesiąca   Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK

• Po porannej Mszy św. Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów.
  • W tym dniu przypada odpust POCKUNKULI, zachęcamy parafian do uzyskania tego odpustu zupełnego, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, oraz spełnią zwyczajne warunki odpustu.

2.08 – I Piątek miesiąca

•  Nabożeństwo pierwszo piątkowe po porannej Mszy św.  Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00

3.08. – I Sobota miesiąca

• Odwiedziny chorych i starszych parafian po porannej Mszy św.
  • Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca po porannej Mszy św.
  • Nauka dla rodziców i chrzestnych w kościele o godz. 16.30.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

4.08 – 18 Niedziela Zwykła

• Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Msza św. chrzcielna o godz. 15.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

• W środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu NSPJ zostanie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy parafian do wpisu oraz do dania świadectwa własnego przykładu abstynencji.
  • W sobotę 3 sierpnia po porannej Mszy św. odwiedziny chorych i starszych parafian – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godz. urzędowania
  • Trwa okres wakacji letnich. Przypominamy rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego; w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może usprawiedliwiona?; o zamieszaniu przy naborze do szkół średnich mówi minister edukacji oraz wiele innych ciekawych artykułów.