28.07. – 17 Niedziela Zwykła

 • Dziś po wszystkich Mszach błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

29.07 – Poniedziałek – Wspomnienie św. Marty  


30.07 – Wtorek

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

31.07 – Środa – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.


1.08. – I Czwartek miesiąca   Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK

 • Po porannej Mszy św. Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów.
 • W tym dniu przypada odpust POCKUNKULI, zachęcamy parafian do uzyskania tego odpustu zupełnego, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, oraz spełnią zwyczajne warunki odpustu.

2.08 – I Piątek miesiąca

 •  Nabożeństwo pierwszo piątkowe po porannej Mszy św.  Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00                 

3.08. – I Sobota miesiąca  

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian po porannej Mszy św.
 • Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca po porannej Mszy św.
 • Nauka dla rodziców i chrzestnych w kościele o godz. 16.30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

4.08 – 18 Niedziela Zwykła

 • Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Msza św. chrzcielna o godz. 15.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

Ogłoszenia ogólne

 • W środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu NSPJ zostanie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy parafian do wpisu oraz do dania świadectwa własnego przykładu abstynencji.
 • W sobotę 3 sierpnia po porannej Mszy św. odwiedziny chorych i starszych parafian – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godz. urzędowania
 • Trwa okres wakacji letnich. Przypominamy rodzicom wysyłającym dzieci na obozy i kolonie letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.
 • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego; w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może usprawiedliwiona?; o zamieszaniu przy naborze do szkół średnich mówi minister edukacji oraz wiele innych ciekawych artykułów.