Jezus zaprasza nas dzisiaj do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi zawsze na manowce. Prośmy w tej Eucharystii o dar pokory i życie w świetle Ewangelii.

XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                     28.08

●  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

●  W dzisiejszą niedzielę parafia w Lipinach przeżywa swój jubileusz 150-lecia poświęcenia kościoła p.w. św. Augustyna, pamiętajmy o naszej parafii matce i jej duszpasterzach oraz parafianach w naszych modlitwach.

●  O. Placyd Jacek Górka OFM –posługujący w Tanzanii, który w zeszłą niedzielę głosił kazania misyjne,

     pragnie z całego serca podziękować za modlitwy i dar serca w postaci ofiar pieniężnych, które zebrał
     w kwocie 3300 zł. Ofiara, którą złożyli parafianie przeznaczona jest na pomoc charytatywną oraz inwestycje misyjne w parafii w Tanzanii.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:  poniedziałek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

●  Od czwartku 1 września (tj. I czwartek miesiąca) wraca regularny porządek mszy św. w tygodniu.  Po mszy św. porannej i nabożeństwie pierwszoczwartkowym wznawiamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów. Na godz. 17.00 zapraszamy  dzieci i młodzież oraz dyrekcje, nauczycieli i katechetów na mszę św. na rozpoczęcie nowego roku  szkolnego i katechetycznego. Uczniów klas 1 SP prosimy o przyniesienie tornistrów, które zostaną pobłogosławione na koniec mszy. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

●  W I piątek miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo do NSPJ, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina

    Miłosierdzia.

●  W I sobotę miesiąca po mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Objazd chorych z posługą

     sakramentalną odbędzie się od godz. 8.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii.

XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                   04.09

●  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

●  Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty ministranckiej zapraszamy na zbiórkę w

     sobotę o godz. 9.00 w salkach.

●  Osoby które nie uregulowały zamówionych intencji na miesiąc wrzesień proszone są o kontakt z

     kancelarią parafialną.

                               Wszystkim powracającym z wakacji i urlopów życzymy bezpiecznej drogi do domu.