28.10. – Niedziela  30 Zwykła 

 • Dziś w całym Kościele przypada już po raz dziesiąty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan – przerwać milczenie”.
 • Kolekta na renowację okien w małym kościele Dobrego Pasterza. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Dziś po Mszach świętych przed kościołem zbiórka na Hospicjum w Chorzowie.
 • 16.oo – Nabożeństwo różańcowe
 • 20.45 – Zapraszamy na Apel Jasnogórski przygotowany przez młodzież naszej parafii

29.10. – Poniedziałek

 • 17.15 – Nabożeństwo różańcowe

30.10. – Wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach

 • 17.15 – Różaniec wraz z modlitwami Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

31.10. – Środa 

 • 17.15 – Nabożeństwo różańcowe

1.11. – Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych

 • Msze św. w tę uroczystość o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 oraz o 17.00.
 • 15.oo – Nieszpory świąteczne i nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz. Modlić się będziemy szczególnie za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ubiegłym roku – w miesiącu listopadzie i grudniu oraz za zmarłych w tym roku.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych przez pobożna nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych( odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące)

2.11. – I Piątek miesiąca

 • Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00
 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia

3.11. – I Sobota miesiąca

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnych w godz. urzędowania.
 • Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. porannej.
 • 16.30 – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w kościele.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

4.11. – Niedziela  31 Zwykła 

 • Kolekta na renowację katowickiej katedry. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.oo – Nieszpory Niedzielne

Ogłoszenia ogólne

 • Tradycyjnie Zalecki za zmarłych można składać w małym kościele lub zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić po Mszach św., a imiona i nazwiska zmarłych odczytywać będziemy przed Mszą św. wieczorną.
 • Z radością chcemy poinformować, że: w dniach 12-14 października Młodzież naszej parafii – 27 uczniów (6 chłopców i 21 dziewczyn) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wzięło udział w rekolekcjach dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w Kotku. Natomiast w piątek 26.11.2018r. 22 uczniów L.O im. Mikołaja Reja wyjechało na rekolekcje dla osób które przyjęły Sakrament Bierzmowania. Zaś w najbliższym czasie tj. w dniach: 9-11 listopada jedenastu uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr. 17, weźmie udział w rekolekcjach w Wiśle w domu rekolekcyjnym Idylla. Rekolekcje w Brennej Leśnicy poprowadzi ks. Wizytator Rober Kaczmarek. Każdorazowo przejazd został dofinansowany przez naszego Księdza Proboszcza. Polecamy młodzież naszej wspólnej modlitwie.
 • Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA” w naszej parafii rozpoczynamy od piątku 16 listopada. Szczegółowy plan kolędy będzie zamieszczony w gablocie oraz w listopadowych „Wiadomościach Parafialnych” , oraz na stronie internatowej parafii.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: o odpustach, jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu; o połączeniu duchowości ignacjańskiej z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór – takich rekolekcji w Polsce jeszcze nie było; o tym dlaczego ojcowie powinni czytać dzieciom? o oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego