W pierwszą niedzielę Adwentu słyszymy słowa Jezusa, który mówi do nas: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Na początku tego świętego czasu oczekiwania Chrystus wzywa nas do czujności. Eucharystia, w której uczestniczymy, to szczyt modlitwy i przestrzeń, w której uwrażliwiamy nasze serca na Jego obecność. Pozwólmy Bogu by nas przeniknął i uzdolnił do odczytania znaków Jego obecności w tym świętym czasie Adwentu.

● I NIEDZIELA  ADWENTU                                                                                                                        28.11

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne przez Was składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.

● Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował apel w sprawie pomocy migrantom i zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. W naszej Archidiecezji zbiórka odbędzie się dziś w niedzielę 28 listopada 2021 r. po wszystkich mszach św. przed kościołami.

● Zapraszamy dziś o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny – rok „C”, którego hasłem duszpasterskim są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

● Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości zachęcamy do podjęcia osobistych postanowień abstynenckich.

● We wtorek o 17.30 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

● W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● w sobotę o godz. 17.00 w kościele nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, zaś o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

● II  NIEDZIELA  ADWENTU  –   05.12

● Kolekta przeznaczona na parafię. Przed kościołem zbiórka na: „ Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● Od poniedziałku w naszej parafii pragniemy przeżywać roraty dla dzieci i dla dorosłych.

    – Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy na msze św. roratnie każdego dnia od poniedziałku do piątku włącznie na godzinę 7.00. Z tej racji nie będzie mszy o godz. 8.00, która wraz z intencją staje się mszą św. poranną roratnią. Temat rorat dla dzieci brzmi: „Droga do Betlejem”.

    Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. Temat  rorat dla dorosłych brzmi: „Cały sprawiedliwy” i jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.
   

W kościele pod figurą św. Barbary znajduje się „skrzynka nagród” do której można składać słodycze, zabawki, bądź przybory szkolne, które zostaną wylosowane jako nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach.

● W kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, oraz w przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2022 w cenie 10 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). Można zaopatrzyć się także w świece na stół wigilijny: małe 7 zł, duże 14 zł.

●  W sobotę 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników oraz naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Barbórkową, wszystkich górników czynnych, jak i emerytów oraz rencistów, na godz. 9.00 w sobotę.  W zakrystii oraz kancelarii parafialnej przyjmowane są imienne zapisy górników na mszę św. za żywych jak i za zmarłych.

 ●  Odwiedziny chorych i starszych parafian przed Bożym Narodzeniem odbędą się w sobotę 19 grudnia.

 ● W niedziele 5 XII na mszy św. o g. 11.00 poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

●  Nasza parafia w tym roku włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”. Od pierwszej niedzieli Adwentu do 21.12 można zostawić pod choinką umieszczoną obok obrazu Jezusa Miłosiernego paczki zawierające artykuły higieniczne dla niemowląt (pieluszki w różnych rozmiarach, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła dla dzieci, chusteczki). W ten sposób chcemy pomóc małym dzieciom z hospicjów perinatalnych, domów samotnej matki i domów dziecka, a także mamom w trudnej sytuacji życiowej oczekującym narodzin dziecka. Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach, u parafialnych koordynatorów (numer telefonu na plakacie), a także zawieszonych na choince bombkach, które można zabrać ze sobą do domu. 

● W związku z wprowadzonymi przez Republikę Czeską obostrzeniami, wyjazd na jarmark do Pragi zostaje odwołany. Tak jak informowaliśmy zapraszamy w zamian na wyjazd i udział w jarmarku świątecznym we Wrocławiu połączonym ze zwiedzaniem miasta 11. grudnia. Koszt: 145 zł. Zapisy w kancelarii. Prosimy wszystkie osoby, które zapisały się na wyjazd do Pragi o potwierdzenie udziału lub rezygnacji z wyjazdu w kancelarii parafialnej.