Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych ser, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga
i odnajdując ją, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                           29.01

Kolekta przeznaczona jest dziś na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.O 15.30 nieszpory, zaś na godzinę 17.00 zapraszamy na koncert jubileuszowy chóru Magnificat z okazji 25-lecia działalności.

  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca, po mszach św. porannych odprawimy stosowne nabożeństwa związane z tymi dniami.
  • W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msza święta odprawiona będzie rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.00. Kończy się cykl związany z objawieniem się światu Słowa Bożego, po Mszy pobłogosławimy świece – gromnice. Święto Ofiarowania  Pańskiego przeżywane jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kolekta z dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd i pastorałek.
  • W piątek przeżywamy wspomnienie dowolne św. Błażeja biskupa i męczennika. Po mszach św. udzielone zostanie błogosławieństwo od zachowania różnych chorób, szczególnie chorób gardła.

O godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

  • W sobotę tj. 4 lutego odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną, prosimy aby zgłaszać ich zakrystii bądź w kancelarii.  O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA –V NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                        05.02

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a w szczególności na utrzymanie, działalność i remont domów rekolekcyjnych.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

  • W dniu 7 lutego br. tj. wtorek, od godz. 13.00 w poradni „Na wzgórzu” odbędą się badania DOPPLER przepływu tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz badanie USG piersi. Badania są odpłatne, zaś bliższe informacje uzyskać można w przychodni.
  • Za tydzień kazania wygłosi ks. Emanuel Pietryga proboszcz u św. Jadwigi Śl. w Chorzowie. Wraz z katechistami bezie zapraszał na katechezy biblijne w kościele. Po Mszach będzie też możliwość nabycia za dobrowolną ofiarę jego drugiej książki „W Ogrodzie Słowa” zawierającej homilie, przewodnik po ogrodzie biblijnym tamtejszej parafii, świadectwa, teksty o Eucharystii i spowiedzi oraz dodatek dla chorych i starszych. Dochód przeznaczony na inwestycje chorzowskiej parafii.
  • Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które rozpoczną się w naszej parafii. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 6.02.Spotkania będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 18:45 – po Mszy św.Przyjdź i posłuchaj Dobrej Nowiny, która może odmienić Twoje życie!