29.07. – Niedziela 17 Zwykła

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. pobłogosławimy kierowców i samochody ku czci św. Krzysztofa.
  • 16.oo – Nieszpory Niedzielne

30.07. – Poniedziałek

• Pielgrzymka na Górę Św. Anny do Mosznej i do Kamienia Śląskiego o godz. 8.00., zbiórka na parkingu o godz. 7.45., planowany powrót około godz. 20.00.

31.07. – Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

1.08. – Środa – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK

2.08. -I Czwartek miesiąca – Odpust Porcunkuli

• Nabożeństwo eucharystyczne po porannej Mszy Św.
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów po Mszy Św. porannej.

3.08. – I Piątek miesiąca

• Nabożeństwo pierwszo piątkowe po porannej Mszy św.
  • 15.oo – Godzina Miłosierdzia

4.08. – I Sobota miesiąca

• Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej Mszy św.
  • Objazd chorych i starszych parafian po porannej Mszy św. chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w kościele
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

5.08. – Niedziela 18 Zwykła

• Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
    • 16.oo – Nieszpory Niedzielne

• Bardzo serdecznie chcemy podziękować za wszystkie ofiary złożone na kontynuację działalności naszej Parafialnej Ochronki. Informujemy, że te ofiary przyczyniły się do zakupu samochodu na rzecz Ochronki. Raz jeszcze składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
  • W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu NSPJ została wyłożona Księga Trzeźwości, w której można złożyć swój wpis. Gorąco zachęcamy.
  • W czwartek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, „ Zdrowaś Maryjo”, oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  • Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna w poniedziałki i w czwartki od godz. 9.00 do 12.00 oraz po południu w godzinach od 16.00 do 17.00. Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwić w każdej porze.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim.; 26 lat KONKORDATU.; Jakie zmiany odczujemy, jeśli założenia „Polityki lekowej zostaną zrealizowane?; Lipiec to czas wyprzedaży. Czy faktycznie warto wtedy kupować? oraz wiele innych ciekawych artykułów.