W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie Eucharystii, przyjmijmy świadomie Jego łaskę, by mogła owocować w naszym codziennym życiu.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane na mszy oraz te przekazywane na konto naszej parafii.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz wystawienie i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej mszy św.

● W piątek po porannej mszy św. nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po porannej mszy św., zaś o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, w szczególności na Duszpasterstwo Akademickie i kościół akademicki (kryptę katedry).

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie witamy w naszej chropaczowskiej parafii nowego wikariusza, którym jest ks. Marek Organista. Ksiądz Marek pochodzi z Rydułtów i dotychczas posługiwał w parafii św. Józefa w Katowicach Załężu. Na całą posługę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów otaczamy naszego nowego wikariusza modlitwą i życzymy wielu łask Bożych oraz Darów Ducha Świętego.

● W czwartek serdecznie zapraszamy o godz. 17.00 do kościoła dzieci i młodzież na mszę świętą rozpoczynającą rok szkolny i katechetyczny. Poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

● Na prośbę Prezydenta Miasta Świętochłowice przypominamy o „Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021” Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszym mieście. Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ Osoby, które nie posiadają komputera lub dostępu do internetu, mogą zgłosić się do Gminnego Biura Spisowego, działającego w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach, w którym uruchomiono specjalne stanowisko do samospisu. Drugą bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 22 279 99 99 działający od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 18.00.

● Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września br. przy naszej parafii będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień dla szczepionki jednorazowej oraz drugiej dawki. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy naszym kościele. Informujemy, że organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna na prośbę udostępnia teren dla tej inicjatywy.

● Pragniemy przypomnieć i uwrażliwić Parafian, iż w kościele nie ma miejsca dla sztucznych kwiatów. Kwiaty w kościele mają określoną funkcję, zaś wystrój kościoła został sprecyzowany w licznych przepisach liturgicznych, jak choćby w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego, gdzie czytamy:

„W wystroju kościoła (…) nie ma miejsca na żadną sztuczność, chociażby dzisiaj produkowane sztuczne kwiaty do złudzenia przypominały te prawdziwe, to jednak w kościele mają znajdować się kompozycje kwiatowe z kwiatów żywych”.

Niechaj na cały tydzień pracy i obowiązków szkolnych Bóg wszystkim obficie błogosławi!