„Które przykazanie jest największe?” – pyta uczony w Prawie. „Będziesz miłował…” – odpowiada Jezus wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Rozpoczynając Eucharystię prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią Chrystusa.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA       29.10

▪Kolekta niedzielna przeznaczona jest napotrzeby naszego kościoła.

▪ O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH     01.11

▪ Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, szczególnie na opłacenie wywozu śmieci z cmentarza.

▪ Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00.

▪ O godz. 15.oo nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE  WSZYSTKICH  WIERNYCH  ZMARŁYCH   02.11

▪ Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach, który będziemy odmawiać pół godziny

przed mszą poranną i wieczorem od godz. 17.15. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące,
     można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada. Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. oraz nawiedzić cmentarz.

▪ W pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. porannej nabożeństwo eucharystyczne, w tym dniu nie ma całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów. Msza św. szkolna wyjątkowo będzie dopiero 9 listopada i wtedy zostaną rozdane dyplomy i upominki

pierwszoklasistom za konkurs różańcowy.

▪ W pierwszy piątek po mszy nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪W I sobotę miesiąca pragniemy w naszej parafii odprawić różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, dlatego zapraszamy rano o godz. 7.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, następnie na Mszę św. a po mszy na 15 minutowe rozważanie różańcowe do rozmyślania.

W tym dniu także odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, prosimy
o zgłoszenia wzakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA                    05.11

▪W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację Kalwarii Piekarskiej.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ Nasza parafia przygotowała kalendarz ścienny na rok 2024 z wizerunkiem kościoła w cenie 15 zł. Sprzedaż

rozpocznie się od Uroczystości Wszystkich Świętych.

▪  Z tyłu kościoła znajdują się karteczki na wypominki za zmarłych, można je składać wypisane w zakrystii, bądź w drzwiach małego kościoła Dobrego Pasterza na cmentarzu w niedzielę oraz 1 listopada.

▪Kandydaci do bierzmowania spotykają się w piątek. O g. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w kościele.

▪  W zakrystii do odebrania są znaczki z wizerunkiem naszego ołtarza dla osób, zapisanych dodatkowo.

▪  Dnia 15 listopada, godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”.

Bilety w cenie 40zł, 70złi 120zł są do nabycia w kancelarii parafialnej.

▪  Zachęcamy parafian do obejrzenia różańców, które zostały wykonane przez dzieci z klas pierwszych SP 5 i SP 17. Wystawa znajduje się w kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego.

„Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.