NIEDZIELA ● I NIEDZIELA ADWENTU 29.11

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne w tym trudnym czasie przez Was składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.

● Zapraszamy dziś na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście

Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny – rok „B”, którego hasłem duszpasterskim są słowa:

Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

● Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości zachęcamy do podjęcia indywidualnych postanowień abstynenckich.

● W poniedziałek przeżywamy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

● W tym tygodniu przypadają I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.

● W czwartek po porannej mszy św. nabożeństwo I czwartkowe oraz wystawienie i całodzienna

adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W czwartek zapraszamy także rodziców z dziećmi do sakramentu spowiedzi o 16.30 a potem na Mszę Św. szkolną o godz. 17.oo.

● W Piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W Sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

zaś od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

● W przyszłą niedzielę po mszach przed kościołem zbiórka na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

Ogłoszenia ogólne

W kancelarii parafialnej, a dziś także w kościele, można już zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2021 w cenie 7 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). Tradycyjnie do nabycia zarówno w kościele jak i w kancelarii są świece wspierające „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom „Caritas”. Świece na stół wigilijny są w następującej cenie: małe 5 zł, duże 12 zł.

Adwent to czas Mszy św. roratnich. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych, roraty dla dzieci będą w nieco innej formie a mianowicie online pod hasłem „Cud nad cudami”. Roraty przybliżą nam tajemnice Mszy św. Rodziców, dziadków oraz dzieci zapraszamy do zakrystii po odebranie gratis materiałów roratnich (pakiet: obrazki oraz plansza). W domu będzie można łączyć się online rano o godz. 6.45 albo wieczorem o godz. 18.oo przez platformę Mały Gość Niedzielny; roraty.malygosc.pl albo holyweek.pl

Uwaga! W tym roku w naszej parafii zapraszamy na Roraty dla dorosłych, w następujące dni:
w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszamy na godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat brzmi: „Spotkania z nawróconymi”. Prosimy tradycyjnie zabrać ze sobą lampiony!

W piątek 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, patronkę górników oraz naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Barbórkową, wszystkich górników czynnych, jak i emerytów oraz rencistów, w tym roku wyjątkowo na godz. 8.00 w Piątek. W zakrystii przyjmowane są imienne zapisy górników na mszę św. za żywych jak i za zmarłych. Na Barbórkę ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości pokarmów mięsnych. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

W związku z zredukowaną ilością księży w naszej parafii oraz niemożliwością odprawiania większej ilości intencji mszy św., zostaje wprowadzona msza święta zbiorowa za wszystkich zmarłych, którzy odeszli w danym miesiącu! Na pierwszą taką mszę zapraszamy już w poniedziałek o godz. 18.00 Będziemy modlić się za wszystkich zmarłych w miesiącu listopadzie.

W tym rok z powodu pandemii odwołane są odwiedziny kolędowe. Nie będzie zatem tradycyjnej kolędy Jak dotychczas po domach ale nieco w innej formie. Po świętach od 27 grudni przez kolejne dni pragniemy zapraszać parafian poszczególnymi ulicami na msze kolędowe ze śpiewem kolęd, rozważaniem oraz błogosławieństwem kredy do naznaczenia drzwi, oraz pamiątkowymi obrazkami. Plan poszczególnych ulic z zaproszeniem na Msze z nabożeństwem zostanie podany w najbliższym czasie.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim parafianom dobrego serca za wsparcie, słowa życzliwości i pomocy, a także ofiary zarówno te w kościele jak i przesyłane na konto parafii, Bóg zapłać.