NIEDZIELA ● II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę pieniężną.

WTOREK 05.01

● O godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA ● UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 06.01

● 6 stycznia przeżywamy Uroczystość Trzech Króli wspominającą misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu wspominamy Dies Episcopi – modlimy się za naszego Ks. Arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka – kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji św. Msze św. odprawiamy
w porządku niedzielnym.

CZWARTEK 07.01

● W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po porannej mszy św. nabożeństwo I czwartkowe oraz wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza
na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

PIĄTEK 08.01

● Zapraszamy o 15.00 do kościoła na godzinę miłosierdzia.

SOBOTA 09.01

● Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Od 4 stycznia przez następne dni, nadal zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 18.00. W poniedziałek zapraszamy parafian z ulic: Średniej, Węglowej, Przybyły. We wtorek z ulic: Jordanowskiej, Czajora, Lazara.
W środę jest przerwa związana z uroczystością Trzech Króli. W czwartek na mszę zapraszamy parafian z ulic:

Szczytowej i Sztygarskiej, w piątek z ulic: Wiechaczka i Wolności, a w sobotę z ulic: Bocznej, Granicznej, Świerczyny, Beskidzkiej. Po mszach, pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z nazwiskiem i adresem, w celu odznaczenia obecności w kartotece parafialnej. Na dalsze dni plan poszczególnych ulic wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii. serdecznie zapraszamy!

W dzień Nowego Roku na zakończenie Mszy św. miał miejsce bardzo nieprzyjemny i smutny incydent.

Dwóch panów ( jak ustalono na podstawie ich samochodu, który był na krakowskich rejestracjach), przed naszym kościołem rozdawało sekciarskie, dezinformacyjne ulotki godzące w jedność i prawdziwą wiarę Kościoła.

Na grzeczną i stanowczo zwróconą uwagę ks. proboszcza jak i niektórych parafian, zareagowali oni arogancją, brakiem kultury oraz agresją względem kapłana. Wielu parafian nieświadomych wzięło owe ulotki. Stanowczo i z troską pragniemy poinformować, że ulotki te są pełne manipulacji, fałszywych tekstów oraz wprowadzają niepokój i rozbicie jedności kościoła, nawołują także do nieposłuszeństwa Kościołowi. Z wielką troską prosimy ich nie czytać, nie udostępniać i nie reagować na nie, ani przez wpłaty pieniężne, ani przez kontakt telefoniczny.

Ze smutkiem chcemy powiedzieć, że wielu parafian poważnie się zgorszyło jak i zdenerwowało. Taka akcja ma jak widać jawny skutek rozbicia wspólnoty parafii celem dokonania schizmy w Kościele. Prosimy być czujnymi w podobnych sytuacjach. Pragniemy przypomnieć, że bez zgody proboszcza i zapowiedzi w ogłoszeniach nie wolno rozdawać żadnych ulotek, ani sprzedawać artykułów, ani obklejać czy rozwieszać podobnych ogłoszeń i tekstów przy kościele jak i kapliczkach należących do parafii. Osoby, które rzekomo miałyby udział w takiej dezinformacji zaciągają na siebie ciężki grzech! W duchu pobożności i wiary prosimy o wzięcie sobie do serca tych słów.