3.03. – Niedziela 8 Zwykła

 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.
 • Od Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

4.03. – Poniedziałek – Święto św. Kazimierza Królewicza

 • II dzień adoracji Najświętszego Sakramentu
 • Z racji pierwszego poniedziałku miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego.
 • W salce katechetycznej po wieczornej Mszy św. spotkanie z Pielgrzymami udającymi się do Sanktuariów Maryjnych Europy

5.03. – Wtorek

 • III dzień Całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu
 • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

6.03. – Środa Popielcowa

 • Od środy popielcowej rozpoczynamy wraz z całym kościołem okres wielkiego postu oraz kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Jest to dzień wstrzemięźliwości i postu.
 • W tym dniu Rozpoczynają się rekolekcje parafialne i szkolne, które poprowadzi O. Bartymeusz, kierujący do nas następujące słowa: Drodzy Parafianie! Od środy popielcowej będę w parafii prowadził rekolekcje wielkopostne, które zatytułowałem: Czas na nowy START! Wszystkich parafian zapraszam do wspólnych rozważań. W drugim dniu rekolekcji, w czwartek szczególnie zapraszam wszystkich rodziców, aby zarezerwowali sobie wieczór rekolekcyjny, od godz. 19.oo, do domu parafialnego. Każdego dnia trwania rekolekcji służę moją posługą podczas spowiedzi. W dniach rekolekcji jestem do dyspozycji. Będzie także możliwość spowiedzi lub rozmowy w środę oraz czwartek podczas spaceru wokół kościoła, do której zapraszam zwłaszcza młodzież. Do zobaczenia wkrótce. Pokój i Dobro!
 • Msze św. z obrzędem posypania popiołu i nauką rekolekcyjną o godz. 8.oo, 16.3o i 18.oo, a dla dzieci i młodzieży o 9.3o i 11.oo

7.03. – Czwartek – II dzień Rekolekcji Wielkopostnych

 • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. do salki katechetycznej.

8.03. – Piątek – III dzień Rekolekcji Wielkopostnych

 • Msze Św. o godz. 8.oo i 18.oo z nauką na zakończenie rekolekcji
 • Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.oo
 • Droga Krzyżowa o godz. 17.15, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii

9.03. – Sobota

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną – prosimy ich zgłosić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

10.03. – Niedziela I Wielkiego Postu

 • Kolekta Jałmużna postna . Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.ooGorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof Michalik wikariusz parafii NSPJ w Piaśnikach.

Ogłoszenia ogólne

 • Od I Niedzieli Wielkiego Postu – Niedzieli Trzeźwości będzie wystawiona na ołtarzu NSPJ Parafialna  Księga Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 • Osoby chore w naszej parafii zapraszamy do Apostolstwa Modlitwy – ofiarowania swojej modlitwy w różnych intencjach: o ożywienie wiary parafii, o powołania kapłańskie z naszej parafii, o jedność w małżeństwach, o ochronę dzieci poczętych lub w innych intencjach.  Podczas najbliższy odwiedzin u osób chorych zostanie im przekazany obrazek. Na obrazku tym osoby pragnące podjąć apostolstwo modlitwy, będą mogły wpisać swoją deklarację. Przez zdeklarowaną modlitwę, np. dziesiątkę różańca, osoby te włączą się duchowo w odnowę naszej parafii.
 • 11 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych w kościele
 • Przypominamy, że najbliższe nauki dla narzeczonych odbędą się w terminie: 14.03, 15.03 oraz 16.03 o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd na Apel Jasnogórski w terminie: 4.04.2019r. Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu obok kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: ”Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który –choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia.; O łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć.; O gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku;  oraz wiele ciekawych artykułów.  
 • Jest także do nabycia nowy numer Wiadomości Parafialnych, w których przeczytamy m. in. ciekawy artykuł o eutanazji oraz klubie Index, który działał w latach 70-tych w Chropaczowie.