„I ja ciebie nie potępiam. Idź i już odtąd nie grzesz” – mówi Jezus do przyłapanej na cudzołóstwie kobiety. Rozpoczynając drugą część Wielkiego Postu, która przygotowuje nas bezpośrednio do wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania, chcemy stanąć w prawdzie wobec Boga, bliźnich i samych siebie. Niech udział w rozpoczynających się parafialnych rekolekcjach wielkopostnych przemieni nasze serca aby w pełni przyjąć Boga.

NIEDZIELA  ●   V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU          03.04

 ●  Od dziś do środy włącznie w naszej parafii gościmy ks. dr Ireneusza Pawlaka który będzie głosił nam nauki     rekolekcyjne i stanowe. Księdzu kaznodziei i całej parafialnej wspólnocie życzymy światła Ducha Świętego.

     Kolekta dzisiejsze niedzieli przeznaczona jest na potrzeby utrzymania i funkcjonowania naszej parafii.

     O 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 ●  W poniedziałek o godz. 9.00 na mszę św. i naukę rekolekcyjną zapraszamy dzieci z naszych przedszkoli wraz  z wychowawczyniami. Rekolekcje poprowadzi ks. proboszcz. 

●  We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 ●  W  pierwszy czwartek miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne, następnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 msza św. szkolna podczas, której dzieciom poświęcimy skarbczyki do I Komunii św.

 ●  W piątek o godz. 15.00 godzina miłosierdzia, zaś o godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa przebiegać będzie przez następujące ulice: Kościelna, Bohaterów Westerplatte, Łagiewnicka, Węglowa, Jordanowska, Łagiewnicka, Wrocławska, Plac Zawadzkiego, Pileckiego i Kościelna.

      Droga Krzyżowa zakończy się w kościele błogosławieństwem.

 ●  W sobotę o  godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

 NIEDZIELA  ●   NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ                                                                10.04

 ●  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE    

●  Od niedzieli w naszej parafii przeżywamy rekolekcje wielkopostne, plan ćwiczeń duchowych jest podany w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na nauki stanowe, w poniedziałek o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet, zaś we wtorek o 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn. We środę zakończenie rekolekcji.

Kolekta będzie zebrana na cele rekolekcyjne. O godz. 16.00 zapraszamy na mszę św. z nauką dla chorych i starszych parafian.

● Objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami odbędzie się w sobotę 9. kwietnia od godz. 11.00. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

●  W sobotę zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na pierwszą spowiedź św. O godz. 9.00 dzieci ze SP nr 17, zaś o godz. 10.00 dzieci z SP 5.

●  Serdecznie zapraszamy na KONCERT PASYJNY, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Dobrego Pasterza. Skład wykonawców znajduje się na plakatach.

● Schola parafialna w nowej formie, zaprasza na swoje pierwsze spotkanie, które odbędzie się  8-go kwietnia w piątek po mszy wieczornej, w salce parafialnej- bibliotece. Spotkania będą odbywać się cyklicznie raz w tygodniu, w każdy piątek. Zapraszamy osoby chętne do śpiewu i gry na instrumentach.

● Informujemy, że 12-go maja w czwartek podczas Mszy Św. o godz. 17.00, młodzież z klas 8 przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę arcybiskupa koadiutora Adriana Galbasa. Prosimy w dalszym ciągu o wytrwałą modlitwę za kandydatów i z góry za nią dziękujemy.

● W związku ze zniesieniem obostrzeń epidemiologicznych, przypominamy o stałej praktyce, którą przyjmujemy w związku z udziałem we Mszy Św: znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową, natomiast do komunii św. przystępują najpierw osoby, które przyjmują na rękę, a na końcu ci, którzy przyjmują do ust. Rezygnujemy z podziału: jeden komunikujący do ust, reszta na rękę. Komunii Św. udzielają także szafarze nadzwyczajni, więc bardzo prosimy, by nie tworzyć jedynie procesji do księdza, ale podchodzić także do nich. Sytuacje odwracania się plecami do szafarza z Najświętszym Sakramentem są wyrazem publicznego zgorszenia dawanego wobec zebranej w kościele wspólnoty i uporczywym trwaniem w nieposłuszeństwie Kościołowi.