Wspólnotą lokalnego kościoła dziękujemy dziś dobremu Bogu za dar powołania do istnienia przed 100 laty naszej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy za wszystkie od Boga otrzymane łaski, za parafian i duszpasterzy, za ten piękny kościół, dziękujemy za sprawowane sakramenty, głoszone słowo Boże, za wszystkie wielkie dzieła te duchowe i materialne, jakie ta wspólnota od dobrego Boga i ludzi na przestrzeni lat otrzymała. Deo Gratias!

XXVII NIEDZIELA ● JUBILEUSZ 100-LECIA PARAFII MB RÓŻAŃCOWEJ 26.09

● Kolekta odpustowa przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

● Dziś przeżywamy odpust ku czci MB Różańcowej i 100-lecie erygowania naszej parafii.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 17.00 zapraszamy na koncert orkiestry dętej „Power of winds” z programem pt. „Ave Maria przez wieki – utwory dawne i te współczesne”.

● Zachęcamy do oglądania dokumentu historycznego pt.: „100lat Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie”. Link znajduje się na stronie internetowej naszej parafii www.parafiachropaczow.pl

● W poniedziałek przezywamy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu po porannej mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego.

● W czwartek wspomnienie NMP Różańcowej, przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca, po mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz modlitwy Legionu Maryi za kapłanów. Na godz. 16.30 zapraszamy do spowiedzi comiesięcznej dzieci i młodzież a następnie o godz. 17.00 na mszę św. szkolną. Dzieciom poświęcimy różańce do I Komunii Św. Po mszy nabożeństwo różańcowe.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10

● Kolekta niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Przeżywamy październik miesiąc różańca świętego. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15, w czwartek po mszy szkolnej, zaś w niedzielę na godz. 15.15.

● Od 10 października poprzez kolejne niedziele miesiąca zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apele jasnogórskie z rozważaniem.

● W każdą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby przyjść wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

● W ubiegłą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, arcybiskup Wiktor Skworc odprawił mszę św. z obrzędem wyznaczenia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Po odpowiednim przygotowaniu, wśród licznych kandydatów, nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii ustanowiony został także nasz kościelny Pan Janusz Kral. Życzymy mu aby z radością, pokorą a zarazem wielkim zaszczytem wypełniał swoją posługę, służąc naszej wspólnocie parafialnej.

● Dnia 7 października tj. czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież klas 8 oraz chętnych do przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

● W weekend od 8 do 10 października br. organizujemy z parafii wyjazd dla młodzieży do góralskiej chatki w Brennej. Chętnych pragnących przeżyć górską przygodę, prosimy o zgłaszanie się do duszpasterzy. Młodzież zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 6 października do salek na godz. 19.00.

● Dnia 11 października br. tj. poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. na pierwsze spotkanie. O godz. 18.00 msza św. po mszy spotkanie organizacyjne.

● Parafialny chór „Magnificat” zaprasza do wspólnego śpiewania na spotkania i próby w każdy czwartek na godz. 16.00 do salki na piętrze w domu parafialnym.

● Na niektórych grobach na naszym parafialnym cmentarzu pojawiły się żółte naklejki z informacją „grób nieopłacony”. Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie w kancelarii parafialnej opłaty przedłużającej rezerwację grobu.