„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie (…), aby nie zastał was śpiących”. Sen jest człowiekowi bardzo potrzebny, ale kiedy trzeba czuwać, należy być przygotowanym i mieć trzeźwy umysł. U progu tego Adwentu Pan chce usunąć z naszych dróg codziennego życia to wszystko, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niechaj udział w tej Eucharystii sprawi, że zapałamy chęcią czuwania
w oczekiwaniu przyjścia Zbawiciela.

I NIEDZIELA ADWENTU  03.12

▪Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdąofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪ W pierwszy czwartek miesiąca po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencjikapłanów.

▪ W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

II NIEDZIELA ADWENTU   10.12

▪Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na: „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się
w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2024 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki.

▪  W naszej parafii przeżywamy roraty dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych:

    – Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.50. Wzorem ubiegłego roku prosimy o dary w postaci słodyczy czy drobnych upominków, które będą rozdawane dzieciom jako nagrody. Z góry dziękujemy za każdy dar serca.

    – Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat dla dorosłych brzmi: „Błogosławione szczęście”. Szczegółowy plan znajduje się na      plakacie w gablotce. Prosimy zabrać ze sobą lampiony!

▪  Jutro 4. grudnia br. wspominamy św. Barbarę, patronkę górników oraz naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. barbórkową o godz. 9.00 wszystkich górników czynnych, jak i emerytów oraz rencistów. Msza św. za zmarłych górników zostanie odprawiona w niedzielę 17. grudnia o godz. 11.00. W zakrystii oraz kancelarii przyjmowane są imienne zapisy górników na Mszę św. za żywych jak i za zmarłych.

▪Informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, odbędą się w sobotę 16. grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

▪Od czwartku 30. listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Harmonogram jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej parafii i Facebooku. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty i niedziele o 14.30. Jeśli chodzi o doprecyzowanie kolędy na ulicy Świętokrzyskiej 24 i 22 oraz Szczytowej 1 rozpoczynamy od pionu niższego.

            Niedziela 7.01.2024 Świętokrzyskiej 24 (od dołu) pion niższy nr 1-90

            Poniedziałek 8.01.2024 Świętokrzyskiej 24 (od dołu) pion wyższy nr 3-94

            Wtorek 9.01.2024 Świętokrzyskiej 22 (od dołu) pion niższy nr 1-90

            Środa 10.01.2024 Świętokrzyskiej 22 (od dołu) pion wyższy nr 3-94

             Wtorek 16.01.2024 Szczytowa 1 (od dołu) pion niższy nr 1-90

             Środa 17.01.2024 Szczytowa 1 (od dołu) pion wyższy nr 3-94

▪ Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele SP 10 w Świętochłowicach zapraszają na kiermasz świąteczny
w dniach 16-17 grudnia po każdej Mszy Św. W ofercie ozdoby świąteczne, pierniki i inne atrakcje powstałe w czasie zajęć terapeutycznych.