Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie, kim On jest – „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę „z mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Prawdy Bożej z wiarą oraz wierność nauce Pana gwarantują nam zbawienie.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01

▪Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Składamy wam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane z serca.

▪W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek po porannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.  W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu z racji prac porządkowych w kościele.

▪ W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Kończy się cykl związany z objawieniem się światu Słowa Bożego, w trakcie Mszy pobłogosławimy gromnice.
Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta z dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd i pastorałek

▪W I sobotę miesiąca pragniemy w naszej parafii odprawić różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, dlatego zapraszamy rano o godz. 7.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, następnie na Mszę św. a po mszy na 15 minutowe rozważanie różańcowe do rozmyślania.

   Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odbędą się wyjątkowo 10 lutego, prosimy o zgłoszenia w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

   W sobotę wspominamy św. Błażeja biskupa i męczennika, po Mszy porannej i wieczornej udzielone zostanie błogosławieństw od zachowania różnych chorób, szczególnie chorób gardła.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02

▪Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Niedziela jest szczególnym dniem tygodnia, życzymy Wam zatem, aby ten dzień obfitował w Boży pokój
oraz właściwy wypoczynek. Niech są one przeniknięte Bożym błogosławieństwem.