Ewangelia dnia dzisiejszego przywołuje początek publicznej działalności Jezusa i wspomina o niezrozumieniu Go przez mieszkańców rodzinnego miasta. Niebezpieczeństwo odrzucenia słowa Bożego istnieje także dziś. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Chrystusa. Tylko Jego słowa oświecają nasze drogi i niosą pociechę dla naszego życia.

NIEDZIELA ● IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary z serca składane.

● We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msza święta odprawiona będzie rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Kończy się cykl związany z objawieniem się światu Słowa Bożego, po Mszy pobłogosławimy świece – gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kolekta z dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd i pastorałek.

● W I czwartek miesiąca przeżywamy wspomnienie dowolne św. Błażeja biskupa i męczennika. Po mszach św. udzielone zostanie błogosławieństwo od zachowania różnych chorób, szczególnie chorób gardła.
Po porannej mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W I piątek miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo do NSPJ, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W I sobotę miesiąca wspominamy św. Agatę – dziewicę i męczennicę po mszy pobłogosławimy chleb i

wodę, następnie odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP Wieczorem od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

NIEDZIELA ● V NIEDZIELA ZWYKŁA 06.02

● Kolekta na potrzeby archidiecezji, w szczególności na utrzymanie i remont domów rekolekcyjnych.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W środę o godz. 16.30 Rodzina Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła.

● W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy dzieci o 16.30 do sakramentu spowiedzi św. zaś o 17.00 na mszę św. podczas, której poświęcimy dzieciom klas trzecich świece do pierwszej komunii św.

● W sobotę tj. 5 lutego odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną, prosimy aby zgłaszać ich zakrystii bądź w kancelarii.

● W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i chrzestnych do salek w domu katechetycznym na naukę przed sakramentem chrztu św.

● Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Włoch od 15 do 24 sierpnia br. Odwiedzimy m.in. miejsce związane z naszą Patronką czyli Pompeje i wiele innych związanych z naszą wiarą, ze świętymi, z początkami chrześcijaństwa. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł w kancelarii parafialnej.
W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

Niech dobry Bóg za wstawiennictwem św. Błażeja zachowa nas od wszelkich chorób!