W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzenina Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

IVNIEDZIELA  WIELKANOCNA    ODPUST  DOBREGO  PASTERZA     30.04

▪ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust w małym kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

Msze odpustowe tylko w małym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00,  oraz o godz. 16.00. Nieszpory
      w małym kościele o 15.30. Kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

▪ W poniedziałek obchodzimy Święto św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu świętujemy również 110 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła.

▪W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas nieszporów maryjnych o godz. 15.30 odnowimy Milenijny akt oddania Polski na Jasnej Górze. Uroczystość  Wczesnej Komunii św. godz. 11.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

▪W tym tygodniu przeżywamy pierwszy: czwartek, piątek i sobotę miesiąca.Po mszach św. porannych odprawimy stosowne nabożeństwa związane z tymi dniami.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę tj. 6 maja odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną, prosimy aby zgłaszać ich zakrystii bądź w kancelarii. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

VNIEDZIELA  WIELKANOCNA 07.05

▪W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

▪ W środę 3 maja kończy swój staż duszpasterski diakon Mateusz Poniszowski.Mszę św. dziękczynną
w jego intencji, za cała posługę oraz głoszenie słowa Bożego, odprawimy o godz. 9.30.

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.