Jako wspólnota ochrzczonych gromadzimy się zawsze na Eucharystii w imie Ojca i Syna i Ducha Świętego aby pamiętać swoje Boże dziecięctwo. W dzisiejszą uroczystość Najświętszej Trójcy kolejny raz odkryjmy że Bóg Jest naszym Ojcem, Chrystus na zbawił a Duch Święty nas uświęcił.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30.05

● Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

● Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, za wszelkie ofiary również te przesyłane na konto parafii serdecznie dziękujemy.

● Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej, polecajmy pątników w naszych modlitwach indywidualnych i wspólnotowych

● W poniedziałek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP.

● W środę o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na wspólne modlitwy Radia Maryja.

● W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu nie będzie tradycyjnej procesji po ulicach naszej parafii, lecz po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą i błogosławieństwem Eucharystycznym.

● W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 06.06

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie podziękowanie składam naszym Parafiankom – Paniom wolontariuszkom, które podjęły się wyzwania aby przez kilka poszczególnych dni wyczyścić i dokładnie wysprzątać kościół Dobrego Pasterza, przygotowując go na uroczystość Pierwszej Komunii Św., która miała miejsce w ubiegłą niedzielę. Wielkie dzięki za zaangażowanie i oddane serce.

● W najbliższy poniedziałek tj. 31 maja po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.

● W sobotę 5 czerwca z posługą duszpasterską odwiedzimy chorych i starszych parafian, prosimy aby ich zgłaszać w kancelarii parafialnej.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 83 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 25 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Na cały tydzień życzymy miłości jedności i pokoju, które emanują z Najświętszej Trójcy.