W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać. O 15.30 nieszpory niedzielne.

 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
  • wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK
  • piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
  • niedziela – święto Przemienienia Pańskiego
 • Od 31. lipca do 18. sierpnia w naszej parafii będzie pełnił posługę duszpasterską ks. Mateusz Poniszowski, który odbywał u nas swój staż przed święceniami prezbiteratu. Ogarnijmy go naszą serdecznością i otwartością. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św., ks. neoprezbiter będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 • W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek po Mszach Św. odprawimy nabożeństwa: o nowe powołania oraz do NSPJ.
 • W sobotę od godz. 8.00 odbędzie się objazd chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenie przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. O godz. 17.00 odbędzie się katecheza przedchrzcielna.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie ma środowej nowenny do MBNP oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Do czwartku 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

 • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • W niedzielę 20. sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Organizujemy autokarowy wyjazd na to wydarzenie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt: 25 zł. Wyjazd o godz. 6.00. Planowana jest także pielgrzymka piesza z naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.