„Panie, miłośniku życia, we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie”. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli to pochwała Bożej dobroci i miłości do człowieka. Bóg wie, że dobroć i miłość nieraz przemieniają człowieka skuteczniej, niż besztanie i kary. Warto o tym pamiętać, dlatego warto być dobrym jak dobry jest Bóg

XXXI  ●  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                               30.10

●  W dzisiejszą niedzielę dobiega końca wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty parafialnej. Dziś słowo Pasterskie głosi nam ks. Abp Adrian Galbas.

● UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH                                                                                   01.11

● Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, szczególnie na opłacenie wywozu śmieci z cmentarza.

● Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego.

● O godz. 15.oo nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.

● WSPOMNIENIE  WSZYSTKICH  WIERNYCH  ZMARŁYCH                                                   02.11

● Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach, który będziemy odmawiać pół godziny przed mszą poranną i wieczorem od 17.15. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada. Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. oraz nawiedzić cmentarz.

● W pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. porannej nabożeństwo, następnie całodniowa adoracja

Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów. O godz. 16.30  spowiedź święta dla  dzieci i młodzieży, zaś o 17.00 zapraszamy na mszę św. szkolną.

● W pierwszy piątek po mszy nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W pierwszą sobotę zapraszamy po mszy porannej na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W tym dniu także odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, prosimy o zgłoszenia w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

● XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                               06.11

● W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi O. Jarosław Kurek, mnich benedyktyński z opactwa Glenstal w Irlandii. Kolekta przeznaczona jest na renowację katedry – kościoła akademickiego.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● Nasza parafia przygotowała kalendarz na rok 2023 z wizerunkiem kościoła. Jest on już dostępne w cenie 15zł w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

●  Z tyłu kościoła znajdują się karteczki na wypominki za zmarłych, można je składać wypisane w zakrystii, bądź w drzwiach małego kościoła Dobrego Pasterza na cmentarzu w niedzielę oraz 1 listopada.

●  Zakończyliśmy zbiórkę różańców dla Ukrainy. Po uporządkowaniu wszystkiego nazbierało się ponad  150 różańców i 30 dziesiątek różańca. Wysłaliśmy paczkę o wadze 3 kg, w imieniu organizatorów wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

● Przy ołtarzy św. Barbary możemy podziwiać wystawę różańców zrobionych przez dzieci ze SP17.
    W czwartek na mszy św. szkolnej będzie ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie różańcowym dla pierwszoklasistów.

●  Osoby, które zapisywały się na wyjazd do Pragi prosimy o uzupełnienie danych oraz dokonanie wpłaty do 10. listopada.

●  Przy wjeździe na teren parafii pojawił się znak drogowy ” zakaz ruchu w obu kierunkach”.  Został on      zamontowany przez Zarząd Dróg naszego miasta, po konsultacji z odpowiednimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo naszego kościoła i cmentarza! Bardzo prosimy o stosowanie się do niego.

„Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.