NIEDZIELA ● IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary z serca składane.

● W poniedziałek Msza św. tylko o godz. 8.00, po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Ducha św.

● We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msza święta odprawiona będzie rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Kończy się cykl związany z objawieniem się światu Słowa Bożego, po Mszy pobłogosławimy świece – gromnice. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kolekta z dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd i pastorałek.

● W środę Msza św. tylko o godz. 8.00, w tym dniu wspominamy św. Błażeja biskupa i męczennika, po Mszy udzielone zostanie błogosławieństw od zachowania różnych chorób, szczególnie chorób gardła.

● W pierwszy czwartek miesiąca Msza tylko o godz. 17.00. Od godz. 9.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.45 nabożeństwo pierwszo czwartkowe oraz wieczorna Msza św.

● W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. tylko o godz. 8.00. Po porannej Eucharystii nabożeństwo do NSPJ zaś
o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. W tym dniu wspominamy św. Agatę – dziewicę i męczennicę po mszy pobłogosławimy chleb i wodę.

● W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● V NIEDZIELA ZWYKŁA 07.02

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Pragniemy zwrócić uwagę wiernym, że wyjątkowo w tym tygodniu, każdego dnia odprawiana będzie tylko jedna Msza św.! W poniedziałek rano o godz. 8.00, we wtorek w Święto MB Gromnicznej 2 Msze: rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00, w środę o godz. 8.00, w czwartek o godz. 17.00, w piątek o godz. 8.00 w sobotę
o godz. 18.00. Różaniec, który przed mszą codziennie modlą się wierni będzie na pół godziny przed wyznaczoną na dany dzień Eucharystią.

Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się dnia 26 lutego tj. piątek o godz. 19.00, prosimy o wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej.

W tygodniu od 8 do 13 lutego są prawie codziennie wolne intencje, zapraszamy wiernych do zamawiania Mszy.

Niedziela jest szczególnym dniem tygodnia, życzymy Wam zatem, aby ten dzień obfitował w Boży pokój oraz właściwy wypoczynek. Niech są one przeniknięte Bożym błogosławieństwem.