„Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Radość to podstawowe przesłanie świąt zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. Poczujmy to dzisiaj jak Jezus daje nam udział w swoim zwycięstwie.

NIEDZIELA WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – 31.03

   ▪ W dzisiejszą niedzielę kolekta świąteczna.  Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

      O 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne.

   ▪ W Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania – Msze Św. sprawujemy wedle porządku niedzielnego o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O 15.30 zapraszamy na  nieszpory wielkanocne. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

   ▪ W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

   ▪ W czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

     W czwartek kapłani naszego dekanatu Świętochłowice przeżywają swój Konwent Wielkanocny w Parafii św. Augustyna w Lipinach. Prosimy wiernych o modlitwę w intencji dobrego duchowego przeżycia tego dnia skupienia.

   ▪ W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. W tym dniu z racji oktawy Wielkanocnej nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04

   ▪ Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Caritas Archidiecezji.  

OGŁOSZENIA OGÓLNE

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie i przygotowanie Wielkiego     Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za ich posługę, pomoc oraz przygotowanie ciemnicy, dziękujemy służbie liturgicznej za sumienne zbiórki  organizacyjne i asysty przy ołtarzu. Dziękujemy naszemu chórowi „Magnificat” za upiększenie śpiewem mszy wielkoczwartkowej. Podziękowania składamy Pani Magdzie za przygotowanie i czytanie komentarzy. Gorąco dziękujemy naszym Paniom, które czuwały nad wszystkim od strony estetyki ołtarza
i czystości prezbiterium oraz ofiarodawcom za przepiękne kwiaty do Bożego Grobu i za wystrój ołtarzy.

    Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis składa serdeczne podziękowania wszystkim wiernym naszej parafii za wsparcie, które zostało przekazane w Niedzielę Palmową podczas akcji „Zasadź Nadzieję dla Hospicjum Cordis”. Zebrane ofiary przyniosły kwotę 3148,01 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy łask Zmartwychwstałego Chrystusa.  Niech Waszemu życiu towarzyszą radość i nadzieja, płynące z głębokiego przeżywania Wielkanocnego Poranka i całych Świąt Paschalnych! Alleluja Chrystus Zmartwychwstał!  Zmartwychwstał  prawdziwie!